Activision, e-Spor’a yatırım yapıyor!

Oyun dünyasının en büyük firmalarından Activision, e-Spor sektörünede yatırım yapmaya başladı.

25 Ekim 2015 Pazar, 13:24
Abone Ol google-news

Her geçen gün büyüyen bir pasta haline gelen e-Spor’dan kendine pay çıkabilmek için sadece bu alana odaklanacak bir birim oluşturduğunu açıkladı.
Oyun dünyasının en büyük firmalarından olan Activision, gün geçtikçe büyüyen e-Spor dalına yatırım yapma kararı aldı. Her geçen gün büyümeye devam eden bu alandan kendine pay çıkarabilmek için sadece bu alana odaklanacak bir birim oluşturduğunu açıkladı.


Oluşturulan bu alt birim baına getirilen iki isim ise Major Leage Gaming (MLG) eski kurucusu olan Mike Sepso ve ESPN ile NFL Network’ün eski CEO’su Steve Bornstein oldu. Her geçen gün payı artan ve daha fazla gelir kaynağı yaratan e-Spor sektörü için Activision’ın elinde oldukça güçlü silahlarda bulunuyor.
Şirketin kendi üretimi olan Call of Duty gibi bir cevhere sahipken, Blizzard’dan da StarCraft ile World of Warcraft gibi yapımları elinde bulunduruyor. Bilindiği gibi şirket Call of Duty serisi, The Walking Dead, Quake, Guitar Hero, Doom, Tony Hawk’s, Transformers ve Destiny gibi yapımları elinde bulunduruyor.
Şunu unutmamak lazım e-Spor terimini ülkemize kazandıran League of Legends’in tüm bu pazarın oluşmasına zemin hazırlamış olması. Şimdi merak edilen ise sadece e-Spor’a odaklanan bu alt birimin oyuncu camiasına neler kazandıracağı. Sanrıım bunu hep beraber bekleyip göreceğiz.

Android’de Taco emojisi geliyor