Adalar Müzesi'nden Çocuklarla Edebiyat Atölyesi

Adalar Müzes'nin Çocuklarla Edebiyat Atölyesi'nde çocuklar Büyükada'nın mistik atmosferinde kendi ada öykülerini yaratacak.

17 Mart 2011 Perşembe, 12:25
Abone Ol google-news

İstanbul’un gözbebeği Adalar’ın kültür varlıklarını İstanbulluların sosyal hayatıyla buluşturan Adalar Müzesi, etkinliklerine ve atölye çalışmalarına devam ediyor. Adalar’ın otantik ortamında çocukların hayal gücünü canlandırmayı, günümüzün teknolojiyle kuşatılmış dünyasında onları kendi hikayelerini yazmaya teşvik etmeyi hedefleyen atölye çalışması büyükler için de farklı bir deneyim sunacak.

Adalı edebiyatçılardan Sait Faik Abasıyanık’ın bir öyküsünün okunmasıyla başlayacak olan atölyede, edebiyatçının hayal dünyasında bir yolculuğa çıkılacak. Atölye çalışmasına katılan çocuklar, Sait Faik’in kalemini bıraktığı yerden, insanları ve doğayı basit ve samimi, iyi ve kötü yönleriyle aktaran yazarın öyküsüne devam edecek, kendi ada öykülerini yaratacaklar. Okuma, yazma, çizme ve boyama pratiklerini içeren atölye, çocukların kelimeler eşliğinde keyifli ve farklı bir gün yaşamasını sağlayacak.

19 Mart Cumartesi günü 11.00-13.00 saatleri arasında yapılacak olan “Adalar’da bir öykünün peşinde: Çocuklarla Edebiyat Atölyesi”, Büyükada’daki Aya Nikola Hangar Müze Binası’nda gerçekleşecek. Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Sevengül Sönmez tarafından uygulanacak olan atölyeye katılmak için www.adalarmuzesi.org adresindeki formu doldurabilir ya da 0216 382 64 30 numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilirsiniz.