Adana'da sokak ortasında kanlı kavga: 8 yaralı

ADANA'nın Ceyhan İlçesi'nde amca çocukları arasında çıkan silahlı kavgada 2'si polis 8 kişi yaralandı, 5 kişi gözaltına alındı.

23 Eylül 2014 Salı, 13:10
Abone Ol google-news

Olay, Ceyhan İlçesi'nin Belediye Evleri Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Bahadır Ailesi'ne mensup amca çocukları arasında Hakkari'deki bir tarlada biçilen otlar nedeniyle dün gece tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine mahalleye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis, tarafları ayırmada güçlük çekerken, atılan taşların isabet ettiği bir polis otosunda da maddi hasar meydana geldi.

Polisin güçlükle ayırdığı kuzenler, bu sabah yine tartıştı. Saat 07.30'da başlayan tartışma silahların da kullanıldığı kavgaya döndü ve 29 yaşındaki Asker Bahadır ile 16 yaşındaki B.B. silahla, 25 yaşındaki İpek Bahadır, 26 yaşındaki Zübeyde Bahadır, 18 yaşındaki Kamuran Bahadır ve 55 yaşındaki İhsan Bahadır taşla yaralandı. Tarafları ayırmak isterken kavganın ortasında kalan 2 polis de taşla yaralanırken, bir polis otosu da zarar gördü.

ÇEVİK KUVVET SEVK EDİLDİ

Ambulanslarla Ceyhan Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılardan Asker Bahadır, ilk müdahalesinin ardından hayati tehlikesi olduğu için Adana Numune Hastanesi'ne sevk edildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis, 5 kişiyi gözaltına alırken, 1 tabanca ile 1 av tüfeği ele geçirdi. Gerginliğin devam etmesi nedeniyle mahalleye çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi.