Adnan Öztürk adaylıktan çekildi

Galatasaray'da Mayıs ayında yapılacak seçim öncesi Adnan Öztürk, Sarı-Kırmızılı camianın gündemine bomba gibi düştü.

16 Nisan 2015 Perşembe, 10:24
Abone Ol google-news

Başkan adayı olduğunu resmen açıklayan ve geçtiğimiz mali kongrede bunu üyelere ilan eden Adnan Öztürk, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiğini de resmen açıkladı.

Seçimin favorisi olarak görülen Sosyal Medya'da Galatasaray taraftarlarının büyük desteğini kazanan Adnan Öztürk bir süredir yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle başkanlık yarışından çekildiğini Doğan Haber Ajansı'na (DHA) şöyle açıkladı:

"Aralık ayında yaşadığım sağlık sorunumun verdiği rahatsızlık ve geçici bir süre tedavi görme gereği, doktorumun ısrarlı tavsiyesi sonucunda, Mayıs ayında yapılacak seçimli genel kurulda, bu dönem için Başkanlığa aday olamayacağımı üzülerek bildirmek zorundayım. Tüm adaylara ve ekiplerine başarılar diler, her zaman Galatasaray'ın her kurumunun, arkadaşlarımızla ve projelerimizle hizmetinde olacağımızın bilinmesini isterim."

Bu açıklamayı yapan Adnan Öztürk, geçtiğimiz Aralık ayı sonunda geçirdiği iç kulaktaki denge problemi yaratan meniere hastalığı dolayısıyla hastanede bir süre tedavi görmüştü. Bu hastalığın oluşumunda stresin çok etkili olduğu ve tamamen iyileşmesinin yaklaşık bir yıl sürdüğü de tıp adamlarınca yorumlandı.