Aileler çocuklarını almaya devam ediyor

Terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan 5 kişiye destek vermek amacıyla İstanbul'dan Edirne'ye gelen ve kente girişlerine izin verilmediği için Babaeski'de bekleyen eylemcilerin ailelerinden 2'si daha çocuklarını aldı.

09 Ocak 2010 Cumartesi, 14:12
Abone Ol google-news

Babaeski'deki bir dinlenme tesisindeki bekleyişini sürdüren grup üyelerinden çocuklarını televizyonlardan gören aileler, Babaeski'ye gelerek çocuklarını almaya devam ediyor.
Mersin'den gelen üniversite 3. sınıf öğrencisi kızı Eda Arı'yı (22) eylemcilerin arasında gören baba S.A, Babaeski Jandarma Komutanlığı ekiplerinin eşliğinde ticari bir taksiyle eylemcilerin bulunduğu tesise gitti.

Devlet memuru olduğu için gazetecilere görüntü vermekten kaçınan baba S.A, geldiği araçla tesisten biraz uzaklaşarak kızının yanına gelmesini bekledi. Eylemci gruptan 2 kişinin eşliğinde kendisini bekleyen babasının yanına giden Eda Arı babasıyla birlikte tesisten ayrıldı.
İstanbul'daki evinden ''aşure etkinliklerine katılıyorum'' diyerek çıkan Coşkun Özdemir (18), babası, ağabeyleri ve halası tarafından alınarak, evine götürüldü.

Gencin halası, eylemcilere ''Ülkeyi bu kafayla mı kurtaracaksınız? Yazık'' diye bağırarak tepki gösterdi.

Öte yandan, eyleme 150 kişi olarak başlayan grubun sayının 60'a düştüğü öğrenildi.
Daha önce de evlerinden çeşitli bahanelerle ayrılan ve eylemcilerin arasına katılan Alev Emir, Muammer Kaya, Emrah Y, Birkan Yalçın da aileleri tarafından eylemcilerin arasından çıkarılarak evlerine götürülmüştü.