Akbük Belediye Başkanı'nın evi kurşunlandı

Aydın'ın Didim ilçesine bağlı Akbük Belde Belediye Başkanı Erçin Sandalcı'nın evi kurşunlandı.

14 Ocak 2010 Perşembe, 13:37
Abone Ol google-news

Aydın'ın Didim ilçesi Akbük beldesi Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı, evine silahlı saldırı düzenleyenlerin bir an önce yakalanmasını umut ettiğini bildirdi.

Sandalcı, Akbük Belediyesi Meclis Salonu'nda CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur, CHP Didim İlçe Başkanı Mustafa Bekar, CHP'li Aydın İl Genel Meclisi Üyeleri Cahit Kaya, Hasan Yavuz, Didim ve Akbük Belediye meclisi üyeleri ve çok sayıda yurttaşın katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Sandalcı, Cumhuriyet Mahallesi Bankacılar sitesindeki konutuna gece silahlı saldırı yapıldığını belirtti.

Eşiyle evde bulunduğu sırada silahlı saldırı düzenlendiğini anlatan Sandalcı, şunları kaydetti: ''Büyük bir gürültü oldu. Ben taş atıldığını düşündüm. Eşim silahlı saldırının olduğunu söyleyerek beni yukarıya çıkardı. O an şoke olduk. Birkaç dakika kendimizi topladıktan sonra durumu jandarmaya haber verdik. Divanda oturuyor veya ayakta olsaydık vurulurduk. Adli süreç başladı. Evime silahlı saldırı düzenleyenlerin bir an önce yakalanmasını umut ediyorum.''
 

CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur da yerel seçimlerde halka ''hizmetlerden gurur duyulacak süreç yaşanacağını'' ifade ettiklerini, bu durumu bazı menfaat gruplarının sindiremediğini söyledi.

Aytur, sözlerini şöyle tamamladı: ''Kentin rantını yine kentte yaşayanlara aktarmayı hedefleyen belediye başkanları için hizmet üretmek kolay olmuyor. İdari yönden büyük baskılar yapıldığını biliyoruz. Bu saldırı bunların üstünde kişisel yaşama hakkına yapılmış bir saldırıdır. Adliye soruşturmanın bir an önce sonuçlandırılmasını bekliyoruz. Bu menfur olayın arkasındaki zihniyet ve kişiler, bir an önce ortaya çıkartılmalıdır. Bu saldırılar kararlı mücadelemizi etkileyemez.''

CHP'li Akbük Belediye Başkanı Erçin Sandalcı'nın evi, gece kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce kurşunlanmış, saldırıda evin camları kırılmış ve içerideki bazı eşya zarar görmüştü. Durumun jandarmaya bildirilmesi üzerine, saldırıyla ilgili soruşturma başlatılmıştı.