AKP'den içki açıklaması

AKP'den Süleyman Soylu'nun Muğla İlçe Başkanı Mustafa Çelebi'nin istifasını istediği iddiasına yanıt.

04 Temmuz 2014 Cuma, 20:48
Abone Ol google-news

AKP Genel Merkez Teşkilat Başkanlığından yapılan açıklamada, mahalli seçimlerin ardından 200'ü aşkın ilçe yönetiminde değişikliğe gidildiği, Muğla'nın Menteşe ilçesiyle ilgili tasarrufun da bu kapsamda gerçekleştiği bildirildi.

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün bir internet sitesinde ''Süleyman Soylu, istifa dedi'' başlığı altında yer alan ve ''AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, dayanışma gecesinde alkol kullandığı iddia edilen ve sosyal paylaşım sitesinde bir partili tarafından fotoğrafları yayınlanan AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Çelebi'nin istifasını istedi'' yönünde verilen haberin ''tamamıyla asılsız ve gerçek dışı'' olduğu belirtildi.

Parti teşkilatları ile ilgili 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında yapılan değerlendirmeler neticesinde 200'ü aşkın ilçe yönetiminde değişim gerçekleştirildiğine işaret edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

''AK Parti Teşkilat Başkanlığı olarak Muğla ili Menteşe ilçesi ile ilgili tasarrufumuz da diğer ilçelerde olduğu gibi seçim sonrası yapılan değerlendirmeler üzerine gerçekleşmektedir. Bir gazetenin internet sitesinde yayınlanan bu haber içeriğinin kamuoyunu yanıltmak ve kişilerin yaşam biçimlerine müdahale ediliyor algısı oluşturmak için maksatlı hazırlandığı mütalaa edilmektedir. Tamamen yanlış bilgi ve değerlendirmeler doğrultusunda hazırlanan bu asılsız ve gerçek dışı haberi kamuoyumuzun bilgisine saygılarımızla sunarız.''