AKP’li Aktay: CHP anayasa değişikliğini engellemek için ‘diktatörce’ davrandı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, ikinci turu dün biten anayasa değişikliği görüşmelerinde CHP’nin ‘diktatörce’ davrandığını söyledi.

21 Ocak 2017 Cumartesi, 23:21
Abone Ol google-news


AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Aktay, CHP’nin ‘diktatörlük’ açıklamalarına atıfta bulunarak, “Bu söylemleri dile getirenlerin iki haftadır Meclis’te neler yaptıklarını gördük. Nasıl diktatörce bu süreci engellemeye çalıştıklarını gördük. TBMM’de hiç tanık olmadığımız türden bir muhalefete, bir takozlamaya maruz bıraktılar ülkeyi” diye konuştu.

‘Herkes mutlu olamaz’

“Ben demiyorum ki, herkes mutlu olacak” diyen Aktay, “Bazı insanlar sistemin bu şekilde yürüyor olmasından dolayı kendine birtakım ekonomi geliştirmiş olanların bu süreçten rahatsız olmaları gayet normaldir. Keşke bütün insanları mutlu eden bir gelişme olsaydı. Önemli olan bu gelişmelerin toplamda insanlara neler getireceği” ifadelerini kullandı.

AKP’li vekil, ‘partili cumhurbaşkanlığı’ sistemiyle birlikte Türkiye’nin istikrara kavuşacağını da ileri sürdü: “Türkiye’yi hem büyümüş olan, hem de daha da büyüme istidadı olan Türkiye’yi daha sağlam bir binaya taşımamız gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı sistemi bize bunu getirecek. Daha kalıcı bir iktidar, istikrar getirecektir.”