AKP'li Çelik'ten TRT'ye şok sözler

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, TRT'nin "Karayılan yakalandı" haberi için çok sert konuştu. "Gerekçeleri ne olursa olsun bu kadar acemi davranmaya kimsenin hakkı yoktur" diyen Çelik, "bir nevi PKK propagandası oldu" diye konuştu.

17 Ağustos 2011 Çarşamba, 15:47
Abone Ol google-news

A Haber Ankara Temsilcisi Faruk Demirel'in sorularını yanıtlayan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, önemli açıklamalarda bulundu.

Çelik TRT'nin "Karayılan yakalandı" haberiyle ilgili çok sert konuştu: "Bu olay ilk duyulduğunda ben Kanal 7'de Sayın Mehmet Acet'in konuğuydum. Orda Sayın Acet bunu söyledi ve benden de bazı yorumlar istedi. Ben tamamen ihtiyatla yaklaştım hatta bana çok ısrar etti ve net cümleler kurmadığımı söyledi. Ben uluslararası ajansların ve resmi makamların teyit etmemesi halinde bununla ilgili net bir şey söyleyemeyeceğimi söyledim.

Nitekim öyle oldu ama burada açıkça bir şey ifade etmek isterim, özel kanallar şu ve ya bu haberleri yayınlayabilir. Onların kendi problemidir ama bu meselede; devletin kanalı TRT ve devletin haber ajansı Anadolu Ajansı resmen çuvallamıştır ve bir habercilik skandalına imza atmıştır. Gerekçeleri ne olursa olsun bu kadar acemi davranmaya kimsenin hakkı yoktur.

Ve bütün özel televizyonlar bütün haber kanalları yayınları kestiler saatlerce Murat Karayılan ile ilgili haberler yaptılar. Malesef Murat Karayılan'ı biraz da efsaneleştiren bir sürecin yaşanmasına sebebiyet verdiler. Bir nevi PKK propagandası oldu.

Bunu insanlar isteyerek mi yaptı? Elbette yapmadılar. Bunun amacı PKK propagandası yapmak değildi. Ama bunun olmasına TRT ve AA sebep olmuştur."


Devletten şike parası

Bazı gazetelerde çıkan devletten Fener'e şike parası haberiyle ilgili konuşan Çelik; "O para tüm takımlara gönderildiği gibi Fenerbahçe'ye de gönderilen yardım parasıdır. Haberde bahsediği gibi de 5 trilyon değil, 6 trilyondur" dedi.

Aziz Yıldırım'ın Mehmet Yelkovan'la görüşmesinin takibe takıldığı yönündeki haberdeki iddialara da yanıt veren Çelik; "Aziz Yıldırım'ın başbakanla ilişkisini abartmış olabileceği ihtimalini gözönüne almamak olur mu? Başbakan'ın böyle şeyler söylemesine imkan yok" şeklinde konuştu.