AKP'li üyeden Yarbay Alkan'a destek: Oğluna çürük raporu alıp tuzu kuru olanlar...

Malatya’da AKP Belediye Meclis Üyesi Ela Erkoç, Yarbay Mehmet Alkan’ın tepkisine ilişkin sosyal medya hesabında “Şehit abisi Yarbay Mehmet Alkan'ın acı söylemlerinin doğruluğunu kimse inkâr etmesin! Ayıptır, günahtır!” ifadelerini paylaştı. Erkoç, daha sonra bu paylaşımlarını sildi.

27 Ağustos 2015 Perşembe, 11:14
Abone Ol google-news

Ela Erkoç, çözüm süreci ve şehit kardeşinin cenaze töreninde “Bunun sebebi kim? Şu güne kadar 'çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor. Kendileri gitsin savaşsın” diyen Yarbay Mehmet Alkan’ın ifadelerine ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Erkoç, Twitter hesabında şu ifadeleri kullandı:

“Bizden ölüyor, onlardan ölüyor demeye devam ettiğiniz sürece bu ülkeden bir halt olmaz! İnsan ölüyor insan! Kimi neyi cezalandırıyorsunuz?

Kime neyin dersini veriyorsunuz, verilen sözler tutulsun, başta izlenen politika, izlenmeye devam etsin. Kendi çıkarları uğruna, dediğim dedik tavırlarıyla halkın huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok!

Çözüme gidilsin, kan dursun, ölümler bitsin. Oğluna çürük raporu alıp tuzu kuru olanlar, biraz vicdan sahibiyseniz, gariban ana babaları, doğmamış çocukları, eşsiz kalan eşleri düşünün.

Kim olursa olsun ne kendi doğrularımdan vazgeçerim, ne de yanlışa sessiz kalırım. Buyursun sindiremeyen silsin.

Şehit abisi Yarbay Mehmet Alkan'ın siyasi görüşü umurumda değil, acı söylemlerinin doğruluğunu kimse inkâr etmesin! Ayıptır, günahtır!”