AKP'nin korkusu bizi hedef yaptı

Yandaş medya ve AK troller tarafından hedef gösterilen CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, "Gençliğin bu kadar net durmasından rahatsız oluyorlar, korktukları için bizi hedef gösteriyorlar. Karalama silahlarını bize doğrultmuş durumdalar" dedi.

09 Ocak 2016 Cumartesi, 20:46
Abone Ol google-news

Yandaş medya yayın organlarında ve AK troller tarafından sosyal medyada “Güneydoğu için Kürdistan ifadesini kullandı”, “PKK ile kol kola girecekmiş”, “Hendeklerde direnecekmiş” gibi ifadelerle hedef gösterilen CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, CHP gençliğinin mücadelesinden korkulduğu için karalama ve linç kampanyasının başlatıldığını söyledi.

Yeni Akit, Güneş gibi gazeteler ile yandaş bazı haber siteleri, geçen günlerde Kenan Otlu’nun Dicle Haber Ajansı’na (DİHA) vermiş olduğu röportajı çarpıtarak haberleştirdi. “CHP’li başkandan skandal sözler...PKK ile kol kola girecekmiş” başlığı ile yayımlanan haberlerde Otlu’nun PKK’yi destekleyen açıklamalar yaptığı, Güneydoğu için Kürdistan ifadesini kullandığı, terör gruplarıyla da omuz omuza mücadele edeceklerini iddia edildi. Otlu, CHP gençliği hakkında adeta bir linç kampanyası başlatıldığını söyledi. Otlu, verdiği röportajın tamamını YouTube’de yayımladıklarını da anımsatarak “Röportajı yapan arkadaşlar Kürdistan diye sorsa da biz Güneydoğu diye yanıt verdik. Haberdeki o kısımlar, onların yorumu, tırnak içindeki sözler bizim. Ama yandaş basın kuruluşları, bu habere bakarak, açıklamalarımızı da çarpıtmışlar” dedi.

Söz konusu röportajdaki açıklamalarında AKP’nin kendisine oy vermeyen kesimi cezalandırdığı ve masum insanların yaşamını yitirdiğine dikkat çektiklerini kaydeden Otlu, şöyle devam etti: “Orada bazı hendek olaylarının yaşandığını, bu hendek olaylarının bu halkın sosyal hayatını etkilediğini, okul ve eğitim noktasında hayatını devam ettiremediğini, bu hendek olayının doğru bir olay olmadığını vurguladık. Gençliğin mücadelesinden rahatsız oldukları için belli kesim tarafından hedef gösteriliyoruz. Göreve geldikten sonra toplumsal muhalefet noktasında AKP’nin karşısında duran bir örgüt yapısı oluşturduk. Gençliğin bu kadar net ve sert durmasından rahatsız oldular. Bugün o karalama kampanyası silahlarını da bize doğrultmuş durumdalar. Biz asla duruşumuzdan geri adım atmayız.”