Alex'e sert tepki: Seni son kez uyarıyoruz!

Fenerbahçe'nin taraftar sitesi 12numara.org, Alex'in sosyal medyadan yaptığı açıklamayı sert bir dille eleştirdi. Açıklamada, dün 'Aziz Yıldırım'dan insanlık görmedim' şeklinde açıklama yapan Brezilyalı yıldız hakkında ağır ifadeler kullanıldı.

23 Nisan 2015 Perşembe, 10:00
Abone Ol google-news

Fenerbahçe'den taraftar sitesi 12.numara.org, Alex'in resmi instagram hesabından yaptığı açıklamaları çok sert bir dille eleştirdi. Twitter üzerinden yapılan açıklamalarda, efsane ismin söyledikleri üzerine birçok soru yöneltildi. Alex'e uyarılarda da bulunan 12.numara.org, “8 yıl boyunca yaşattığın başarıları ve aile hayatına kefiliz. Ancak yancıların hakim sürdüğü son 1 yılda değiliz. Son 1 yılda seni kimlerin kandırdığını, kullandığını, üzerinden kimlerin para kazandığını yakında açıklarız. Bu yanlış çıkışın; taraftarlarımızın kalbini kırmış, sana olan güvenimizi derinden sarsmıştır. Basketbol'da ve Futbol'da şampiyonluğa yürürken, şahsi çıkarları için Fenerbahçe'yi karıştıranların oyununa bir daha gelme.” ifadelerini kullandı.

İşte 12numara.org'un Alex hakkında attığı tweetler:

'Yancıların seni yanlış bilgilendirmiş'

“Fenerbahçe Ülker-Maccabi maçını Ülker Sports Arena'dan izleyebildin mi? Sıkıntı ile karşılaştın mı? Fenerbahçe maçını Türkiye'de olduğun süre zarfında Şükrü Saracoğlu'ndan izleyebildin mi? Sıkıntı ile karşılaştın mı? Fenerbahçe kulübüne tesislere çekim yapmak vb. konularda resmi olarak başvuruda bulundun mu?

Senin yancıların kendi çıkarlarını düşünüp seni bilgilendirmemiş olabilir; Fenerbahçe Rize'de silahlı saldırıya uğradı. senin yancıların kendi çıkarlarını düşünüp seni bilgilendirmemiş olabilir; Fenerbahçe şuan LİDER. Senin yancıların kendi çıkarlarını düşünüp seni bilgilendirmemiş olabilir; Fenerbahçe Ülker FINAL-FOUR'a kaldı.

'Gizli ortaklığın var mı?'

Keyfi kararların ile yapmak istediğin belgesel çekimini sezon sonu neden yapmıyorsun? Fenerbahçe 7'den 77'ye kenetlenmişken; bu mantıksız ve akıldışı çıkışın sebebi nedir? Türkiye'de faaliyet gösteren bir reklam şirketinde gizli ortak mısın? Futbolculuk döneminde görüşmelere katıldın mı? Beşiktaş kulübü ile görüşmenin sebebi Beşiktaş'a dostluk maçı için rakip getirmek midir? Futbol takımımız ve camiamız yoluna dolu dizgin giderken Fenerbahçe'yi ve değerlerini ortaya atmak sana yakıştı mı? Şu an sayende senin üzerinden taraftarlarımıza saldırılıyor, bu yaptığından memnun musun?
'Seni kimlerin kandırdığını açıklarız'

8 yıl boyunca yaşattığın başarıları ve aile hayatına kefiliz. Ancak yancıların hakim sürdüğü son 1 yılda değiliz. Son 1 yılda seni kimlerin kandırdığını, kullandığını, üzerinden kimlerin para kazandığını yakında açıklarız. Bu yanlış çıkışın; taraftarlarımızın kalbini kırmış, sana olan güvenimizi derinden sarsmıştır. Basketbol'da ve Futbol'da şampiyonluğa yürürken, şahsi çıkararı için Fenerbahçe'yi karıştıranların oyununa bir daha gelme.

'Son kez uyarıyoruz'

12 Numara olarak, Alex'in yanındaki yancıları son kez uyarıyoruz. Fenerbahçe'yi karıştırmak adına efsanemiz Alex'i kullanır, kandırır, kendi çıkarlarınıza alet ederseniz; tüm kirli çamaşırları dökeriz. Kaale almadığımız, adam yerine koymadığımız için sessiz kaldığımız bu konuda; Fenerbahçe'yi sizlere teslim etmeyeceğiz. Alex de Souza, biran önce Türkiye'ye Fenerbahçemizin tesisleri yasakladığına dair yazısını paylaşmalıdır. Alex, en kısa sürede yaptığı açıklamada yönelttiği suçlamaları ispat etmelidir. Fenerbahçe Spor Kulübü'nü bölemeyeceksiniz. Yarıştığımız tüm kulvarlarda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

'Aziz Yıldırım seni alkışlamadı mı?'

Taraftarlarımız seni yuhalarken Başkanımız Aziz Yıldırım seni ayakta alkışlamadı mı? Sana sahip çıkmadı mı? Taraftarlarımızın yuhalaması sonrasında Fenerbahçe'den ayrılmak istedin mi? Hertha Berlin ile anlaştın mı? Başkanımız Aziz Yıldırım, Hertha-Berlin'in verdiği paraya çıkması sonrasında mı Fenerbahçe'de kalmaya karar verdin? İnsanlık üzerine yorumlar yaparken, bahsettiğin 'tarih silinmez' mottosunu neden kendin unutuyorsun?

Tesislere alınmadığını ya da yasaklandığına dair somut bir belge paylaşmanı tüm taraftarlar bekliyor. Kulübe başvuru yaptıysan belgeyi rahatlıkla paylaşabilirsin. Şayet başvuru yapmadan, hatta daha da ötesi yasak olmadan böyle bir açıklama yaptıysan bu korkunç bir hata olacaktır.”