Amerika yasta

ABD'de sinema ve televizyon dünyasının, geçen hafta Connecticut eyaletinde düzenlenen ve 20 çocuğun yaşamını yitirmesine neden olan okul saldırısının ardından kurbanlara ve ailelerine saygı ifadesi olarak bazı etkinlikleri ve gösterimleri iptal ettiği bildirildi.

18 Aralık 2012 Salı, 10:25
Abone Ol google-news

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino'nun yeni filmi "Django Unchained"in Los Angeles'ta yapılması planlanan gala gösterisi, Connecticut eyaletindeki Sandy Hook İlkokulu'na düzenlenen silahlı saldırının ardından iptal edildi.

Filmin dağıtımcısı, tüm ülkenin 20 masum çocuk ve onları korumaya çalışan öğretmenleri için yas tuttuğu bir dönemde etkinliğin iptal edilmesinin daha uygun olacağına karar verdiklerini açıkladı.

Los Angeles'ta bu akşam yapılması planlanan etkinlik yerine filmin kadrosunda yer alanlar için özel bir gösterim yapılacak.

Paramount Pictures da Tom Cruise'un rol aldığı "Jack Reacher" filminin Pittsburgh'da yapılacak gala gösterisi, saldırıda yaşamını yitiren kurbanlar ile ailelerine saygı ifadesi olarak iptal etti.

Yönetmenliğini Christopher McQuarrie'nin üstlendiği filmdeki bazı şiddet sahneleri de çıkarıldı.

Filmin Pittsburgh'da Çarşamba akşamı yapılacak ilk gösterimine Cruise katılacak ve beyaz perde, saldırının kurbanlarının fotoğrafları ile açılacak.

Billy Crystal'in yeni komedi filmi "Parental Guidance"ın gala gösterisini erteleme kararı alan Fox Stüdyoları da "Kalbimiz ve dualarımız, kurbanlar, aileleri ve Newtown halkıyla birlikte" açıklamasını yaptı.

"Family Guy", "American Dad" ve "The Cleveland Show" gibi ünlü komedi dizilerinin yeni bölümlerinin yayını ertelendi.

ABD, 20 yaşındaki Adam Lanza'nın Cuma günü Newtown kasabasında işlediği katliamla sarsılmıştı. Önce birlikte yaşadığı annesini birkaç kez yüzünden vuran Lanza, daha sonra Sandy Hook İlkokulu'nu basmış, 20'si çocuk 26 kişiyi katlettikten sonra intihar etmişti.