Anadolu yürüyüşünde yeni durak Denizli

''Anadolu'yu vermeyeceğiz'' sloganıyla Ankara'ya gitmek için Yuvarlakçay ve Bodrum'dan iki ayrı koldan yola çıkan Güney Ege Kervanı, Denizli'ye geldi.

24 Nisan 2011 Pazar, 12:49
Abone Ol google-news

Çevrecilerden oluşan bir grup, yaklaşık 300 kilometrelik yürüyüşün ardından Denizli'de Delikliçınar Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına bazı CHP Denizli milletvekili adayları da katıldı. Grup, ellerindeki ''Anadolu'yu vermeyeceğiz'' yazılı dövizlerle bir süre slogan attı.

Grup adına açıklama yapan Ayşegül Boydaş, binlerce yıldır uygarlığın beşiği olan Anadolu'nun bugün eşi görülmemiş bir yıkımla karşı karşıya olduğunu savundu.

Hayata geçirilmeye çalışılan HES'ler, madenler, ormanların satılması, nükleer enerji projeleri ve plansız yatırımlar gibi birçok uygulamaya dikkati çekmek için düzenlenen etkinliğin 21 Mayıs'ta Ankara'da son bulacağını belirten Boydaş, açıklamasında şunları kaydetti:

''Anadolumuza reva görülen can dayanmaz bu zulme, canımız dayanmadı. Vatanın dört bir yanından yayan yapıldak yola düşen Anadolu insanı, bu zulme bir çare bulana kadar Ankara'yı mesken tutmaya karar kıldı. Biz seçimimizi Anadolu'dan yana yaptık. Davullar vurulacak, halaylar kurulacak, zurnalar duyuracak. Anadolu'yu vermeyeceğiz.''