'Anayasa çalışmasını 12 Eylül'de açıklayacağız'

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye'nin geleceğinin aydınlık olduğunu, bu aydınlık geleceğin anahtarının ise yeni ve demokratik anayasa olduğunu belirterek, milletin nasıl bir anayasa istediğine yönelik yaptıkları çalışmanın sonuçlarını 12 Eylül'de açıklanacaklarını kaydetti.

28 Ağustos 2011 Pazar, 12:35
Abone Ol google-news

Şeker Bayramı sebebiyle yazılı bir açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, bayramların, kalbi duygu ve düşüncelerin dışarıya çıktığı, köpürüp her yanı sardığı bir dostluk ve kardeşlik günü olduğunu hatırlattı. "Bayram, barışma; bayram paylaşma demektir. Paylaşmak da kardeşliğin gereğidir. Mutluluklar paylaşıldıkça artarken, hüzünler de paylaşıldıkça azalır. Oruç ayı Ramazan ve Ramazan Bayramı da bu günleri en iyi hissettiğimiz zaman dilimleridir" ifadelerini kullanan Gündoğdu, Doğu Afrika'da yaşanan kıtlık ve buna bağlı olarak oluşan yoksulluğuna yönelik başlatılan yardım kampanyalarının Ramazan Bayramı'ndan sonra da sürmesi gerektiğini vurguladı.

Gündoğdu, Türkiye'nin geleceğinin aydınlık olduğunu, bu aydınlık geleceğin anahtarının ise yeni ve demokratik anayasa olduğunu kaydetti. Memur-Sen olarak, milletin nasıl bir anayasa istediğine yönelik yaptıkları çalışmayı tamamladıklarını ifade eden Gündoğdu, bu çalışmanın sonuçlarının 12 Eylül'de kamuoyuna açıklanacağı bilgisini verdi.

Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olarak bu güçlerinin gereği, üzerlerine düşeni yaptıklarını belirten Gündoğdu, yasama ve yürütme makamındaki sorumluluk sahibi kişi ve kurumlarla siyasi partilerin de aynı gayreti göstermesi gerektiğini, demokratikleşmenin tamamlanması ve kalıcı olması için yeni anayasa üzerine mutabakatla çalışması gerektiğini kaydetti.