Android N ilk güncellemesini aldı!

Geçtiğimiz hafta sadece geliştiricilere yönelik olarak duyurulan yeni Android N işletim sistemi, ilk güncellemesini aldı.

19 Mart 2016 Cumartesi, 22:34
Abone Ol google-news

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android, önümüzdeki aylarda yeni versiyonu ile karşımıza çıkacak. Henüz daha üreticiler kendi cihazlarına Android 6.0 veya Android 6.0.1 güncellemesini ulaştıramadan, Google Android 7.0 N için ilk güncellemeyi dağıtıma çıkardı.


Android N ilk güncellemede neler var?
Nexus 5X, Nexus 6P ve Nexus 9 için kullanılabilir durumda olan Android N geliştiricisi önizleme sürümüne gelen güncellemeyi OTA üzerinden indirmek mümkün. Güncellemeye dair gelen ekran alıntısını aşağıda görebilirsiniz.
İlgili güncelleme akıllı telefonlar için NPC56W, tablet bilgisayarlar için NPC56X sürüm kodlarına sahip. Ayrıca Nexus Player’a da geldiği söyleniyor. Nexus Player için sürüm konu ise NCP56R olarak belirtilmiş.
Belirtildiğine göre bu güncelleme yeni bir özellik getirmiyor. Ancak mevcut sorunların giderilmesinde rol oynuyor. Performans ve stabil kullanım konularında katkı sağlayan güncellemenin boyutu sadece 27.3 MB.
Yeni Android sürümü önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan Google I/O 2016’ya kadar büyük ölçüde kullanılabilir durumda olacaktır. Şimdilik halen test sürecinde olduğunu belirtelim. Android N için gelen ilk güncellemenin ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

Nexus 5X ekran sararması sorunu çözüldü!