Ankara'da protesto

Ankara'da Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği üyeleri yapılan elektrik ve doğalgaz zamlarını protesto amacıyla Mamak Tuzluçayır Muhtarlığı önünde toplandı. Burada kadınlar tencere, tava, kaşık, kepçe gibi mutfak gereçlerini birbirine vurarak zamlara tepki gösterdi.

27 Kasım 2008 Perşembe, 20:08
Abone Ol google-news

Başkentte zamları protesto eylemi yapıldı.

Mamak Tuzluçayır Muhtarlığı önünde toplanan Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği üyeleri, son dönemde elektrik ve doğal gaza yapılan zamları protesto eden sloganlar atarak Tuzluçayır Meydanı'na yürüdü.

Kadınlar yürüyüş sırasında yanlarında getirdikleri tencere, tava, kaşık, kepçe gibi mutfak gereçlerini birbirine vurarak zamlara tepki gösterdi.

Eyleme katılan KESK Genel Başkanı Sami Evren burada yaptığı konuşmada, ekonomik krizden sonra Hükümet'in üzerinde çalıştığı tedbir paketini anımsatarak, bu paketin emekçiler ve dar gelirliler açısından yoksulluk, zam, işten atılma tehdidini beraberinde getirdiğini söyledi.

Bu gidişe ''dur'' denilmesi gerektiğini söyleyen Evren, ''Cumartesi günü ülkenin her bir yanından yüzbini aşkın emekçi Ankara'ya gelecek. AKP ve onun hazırladığı pakete karşı ilk ihtar eylemini yapacak'' dedi.

Evren, ''Biz iş, aş, çocuklarımızın geleceğini, sosyal güvenlik hakkımızı istiyoruz. Biz zam istemiyoruz. Söz bitmiştir, artık sokaktayız, eylemdeyiz'' diye konuştu.