'Ankara'daki otoparklar kanunsuz'

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin caddeleri otopark olarak kullanması ve bunun için para alması kanunsuzdur" dedi.

24 Temmuz 2012 Salı, 19:05
Abone Ol google-news

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, partisinin Ankara Milletvekili Levent Gök ve İl Başkanı Zeki Alçın ile il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Caddelerin otopark olarak kullanılması uygulamasının kaldırılması istemiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne yaptığı başvurunun yanıtsız bırakıldığını, bunun üzerine Ankara 17. İdare Mahkemesi'ne dava açtığını anlatan Tanal, mahkemenin uygulamanın iptali kararı verildiğini aktardı.

"Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin caddeleri otopark olarak kullanması ve bunun için para alması kanunsuzdur" diyen Tanal, vatandaşların otopark ücretlerinin iadesi için caddelerde park ettikleri araçlara ilişkin makbuzlarla dava açabileceklerini söyledi.

Tanal, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin görev alanı içinde bölge otoparkları yapılması için vatandaştan ne kadar para toplandığının ve bunun nerelere harcandığının açıklanmasını da istedi.