Arcayürek'i uğurluyoruz

Önceki gün yaşamını yitiren usta gazeteci, yazarımız Cüneyt Arcayürek bugün toprağa verilecek. Arcayürek, Maltepe Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Gölbaşı Mezarlığı’na defnedilecek.

25 Haziran 2015 Perşembe, 00:16
Abone Ol google-news

Önceki gün yaşamını yitiren usta gazeteci, yazarımız Cüneyt Arcayürek, bugün toprağa verilecek. Arcayürek, Maltepe Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Gölbaşı Mezarlığı’na defnedilecek. CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen gazetemize gelerek, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın ile emekli diplomat Onur Öymen telefonla üzüntülerini bildirdi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ise Arcayürek’in eşi Esin Arcayürek’e telgraf gönderdi. Özel, telgrafında şu mesajları iletti: “Değerli eşiniz Türk gazeteciliğinin saygın ve duayen isimlerinden Sayın Cüneyt Arcayürek’in siz sevgili ailesine, basın dünyasına ve dostlarına veda ederek sonsuz yolculuğuna uğurlanışını büyük bir üzüntü ile öğrendik. Sayın Cüneyt Arcayürek’in kaybından dolayı duyduğunuz derin acınızı yürekten paylaşıyor, merhuma yüce Allah’tan rahmet, size, aile yakınlarınıza, basın çalışanlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

Parlamento Muhabirleri Derneği’nden yapılan açıklamada, Arcayürek’in son nefesine kadar haber peşinde koşarak muhabir kalmayı başarabilen bir usta olduğu belirtildi.