Arda, sağlık kontrolünden geçti

Atletico Madrid'in yeni transferi Arda Turan, Madrid'deki ilk gününde bir dizi sağlık kontrolünden geçti ve yeni kulübünü tanıdı.

12 Ağustos 2011 Cuma, 06:06
Abone Ol google-news

Galatasaray'dan İspanya'nın Atletico Madrid kulübüne transfer olan milli futbolcu Arda Turan, Madrid'e geldi.

ARDA İSPANYA'DA-FOTO GALERİ

Madrid Barajas havaalanında İspanyol basınının çoğunlukta olduğu kalabalık bir gazeteci grubu tarafından karşılanan Arda, ingilizce olarak yaptığı kısa açıklamada "Atletico Madrid'e geldiğim için çok mutluyum. Atletico büyük bir takım" dedi. İspanyol gazeteciler özellikle Arda'nın sakatlık durumuyla ilgili sorular yöneltirken, Türk futbolcu "İyiyim. Ciddi bir sakatlık değil" açıklamasında bulundu. Atletico Madrid kulübü iletişim departmanından iki yetkili tarafından karşılanan Arda'ya kulüp tarafından Atletico Madrid atkısı verildi.

Arda daha sonra normalde Atletico Madrid'in maç öncesi toplandığı otel olan AC Finca'ya gitti. 24 yaşındaki Türk futbolcu, bu sabah da sağlık kontrolünden geçti.

Atletico Madrid'in anlaşmalı olduğu özel bir kliniğe bu sabah getirilen Arda Turan, kulüp doktoru Villalon ve klinik doktorları eşliğinde sağlık kontrolünden geçirildi. Kan tahlili de olduğundan sabah aç karnına kliğine getirilen Arda'yı Türk ve İspanyol basını da izledi. Arda, sağlık kontrolü öncesinde İspanyol doktorlarla birlikte basına fotoğraf verdi.

Tesisleri gezdi

Arda, daha sonra İspanyol kulübünün antrenman tesislerini dolaştı. Milli futbolcu, tesislerle ilgili olarak, ''Buradaki tesisler Avrupa'daki birçok kulüpte olduğu gibi gayet normal. Bizdeki tesisler daha iyi. Ancak burası da bir futbolcuya gerekli bütün şartları sağlıyor. Ben memnunum'' dedi.

Arda, tesislerdeki gezinin ardından, Estonya'ya karşı oynanan hazırlık maçında yaşadığı sağ üst adalesindeki sakatlık sebebiyle, İspanya'nın en ünlü spor doktorlarından Pedro Guillon tarafından muayene edildi.

Guillon, basına yaptığı açıklamada, yıldız oyuncunun hemen antrenmanlara başlayabileceğini belirterek, ''Arda'nın sağlık durumu gayet iyi. 3 hafta sonra oynayacak durumda olur. Kasları mükemmel. Durumunda ciddi sayılacak bir sakatlık yok. Ben kaslarını gayet güçlü gördüm'' dedi.

İspanyol kulübü yetkilileri, gelecek salı günü yapılacak basın toplantısı öncesinde Arda'nın herhangi bir açıklama yapmasını uygun görmediklerini bildirdi.

Günün kalan kısmını dinlenerek ve kendisine ev bakarak geçireceğini kaydeden Arda'nın, İspanyol kulübünün antrenman tesisleri yakınındaki Pozuelo veya Majadahonda mahallelerinde, diğer futbolcuların da yoğun bulunduğu bölgede ev arayacağı öğrenildi.
Madrid'de oturmak istediği evle ilgili açıklama yapan genç futbolcu, ''Burada bahçeli bir evimin olmasını istiyorum'' dedi.

Türk basının yoğun ilgi gösterdiği milli futbolcu, Atletico Madrid'in karşılaşmalarını oynadığı Vicente Calderon Stadı'nı da gezdi. Arda Turan, stat içerisindeki müzeyi ve mağazayı gezmeyi de ihmal etmedi.

Haftasonunu Madrid kentini tanıyarak ve ev arayarak geçirecek olan Arda, 16 Ağustos salı günü TSİ 13.30'da Vicente Calderon Stadı'nın VIP salonunda basına tanıtılacak.

Bu arada Atletico Madrid takımının hazırlık maçı kapsamında yapılan bir turnuvada yarın akşam Recreativo Huelva ile karşılaşacak olmasından ve 15 Ağustos pazartesi gününün resmi tatil olmasından dolayı Arda, gelecek salı gününe kadar yeni takım arkadaşları ve teknik direktör Gregorio Manzano ile tanışamayacak.