Arslan'a tutuklama kararı

Uyuşturucu operasyonu kapsamında Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan hakkında mahkeme tutuklama kararı verdi. Arslan'ın görevden alınması için hazırlanan kararname Cumhurbaşkanlığı'na gönderildi.

24 Eylül 2009 Perşembe, 15:51
Abone Ol google-news

İstanbul'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonu sonrasında hakkında ortaya atılan iddialara ilişkin mahkemece serbest bırakılan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan hakkında, savcılığın itirazı üzerine tutuklama kararı çıkarıldı.

Öte yandan Emin Arslan'ın yarın 2 avukatıyla adliyeye gideceği öğrenildi.

Soruları yanıtlayan Arslan, yarın avukatları ile İstanbul Adliyesi'ne gideceğini söyledi.
Arslan, adaletin tecelli edeceğine güvendiğini belirterek, ''Hiçbir suç işlemedim. Yanlış yorumlandığını düşünüyorum. Gerçek zaman içerisinde ortaya çıkacak'' dedi.

Daha önce verdiği röportajda ''10 yıl önce yaptığım operasyonlara bakın'' sözünün bazı çevrelerce yanlış değerlendirildiğini ifade eden Arslan, bununla Saadettin Tantan'ın İçişleri Bakanı olarak görev yaptığı dönemdeki organize suç örgütlerine, yolsuzluk ve uyuşturucu şebekelerine yönelik operasyonları kastettiğini vurguladı.

Mahkemenin vermiş olduğu karardan, avukatından önce basının haberdar olduğuna dikkati çeken Arslan, daha önce ifade vermek için gittiğinde ''delillerin toplanması, suçun nevinin değişebileceği ve kaçma şüphesi olmadığı'' gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını hatırlattı.

Arslan, Cumhuriyet Savcısı'nın mahkemeye itirazı üzerine bir başka hakimin, tutuklanması yönünde karar verdiğini ifade etti.

Bu arada Emin Arslan'la ilgili herhangi bir kararnamenin de bulunmadığı öğrenildi.