Avrupa Treni Eryaman'da

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yarın "Avrupa Günü"nü büyük bir şenlikle kutlayacak. Başkentliler, gün boyu sürecek şenlikte farklı bir hafta sonu geçirme şansı yakalayacak, çocuklar eğlenceye doyacak. Eryaman'daki "Avrupa Treni" Melih Gökçek, Nevin Gökçek, Egemen Bağış, Büyükelçiler tarafından hizmete alınacak.

07 Mayıs 2011 Cumartesi, 12:50
Abone Ol google-news

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, AB Genel Sekreterliği ile ortaklaşa düzenlenen ve Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerin büyükelçiliklerinin eşleriyle katılacağı şenliğe; Devlet Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek ev sahipliği yapacak. Şenlik kapsamında saat 14.30'da, Pursaklar'daki Avrupa Birliği Parkı'nın açılışı yapılacak, ardından Göksu Parkı'nda düzenlenen büyük şenlikte uçurtma festivalinden su bisikleti yarışmasına, yüz boyamadan Avrupa Treni'ne kadar çeşit çeşit etkinliğin olduğu büyük şenlik başlayacak.
 

Pursaklar'da Avrupa'nın simge binalarının maketleri

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ev sahipliği yapacağı Avrupa Günü Şenliği'nin resmi açılışı yarın Pursaklar'da saat 14.30'da Avrupa Parkı'nın açılışıyla başlayacak. Açılış konuşmalarının ardından Bakan Bağış, Başkan Gökçek ve büyük elçiler hep birlikte açılış kurdelesini kesecek. Heyet, parkta bulunan Avrupa'nın simge binalarının maketlerini de gezdikten sonra Eryaman Göksu Parkı'ndaki şenliğe geçecek. Göksu Parkı'ndaki şenlik programı ise saat 12.00'de çocuklar için Karagöz gösterisi ile başlayacak ve bu gösteri saat 17.00'ye kadar her saat başı tekrarlanacak.
 

Göksu Parkı'nda Avrupa Treni

Avrupa Birliği, Türkiye, ABGS ve Büyükşehir Belediyesi bayrakları ve stickerları ile süslenen "Avrupa Treni" gün boyu çocukları park çevresinde gezdirecek. Avrupa Birliği Mutfakları Standı saat 16.00'ya kadar açık kalacak. Çocuklara yönelik yüz boyama gibi etkinlikler ve dağ kızağı günün diğer eğlenceleri arasında yer alacak.
 

Gökyüzü AB ve Türk bayrağı ile donatılacak

Bakan Bağış, Başkan Gökçek ve büyükelçiler, saat 15.30'da Göksu Parkı'nda olacak. Heyet, Avrupa Treni ile kısa bir park turu attıktan sonra stantları gezecek. Parktaki iskelede Avrupa Günü Şenliği Resmi Açılışı'nı gerçekleştirecek olan resmi heyet, konuşmaların ardından su bisikletlerine binerek, yarışmaları başlatacak. Ardından Bakan Bağış ve Başkan Gökçek, gökyüzünü, üzerinde Avrupa Birliği ve Türk bayrağı olan uçurtmalar ile donatacak festivale start verecek. Şenlik, 17.00'da Kent Orkestrasının vereceği konser ile sona erecek.