Aziz Yıldırım ile tartışan taraftar hakem Javor'un patronu çıktı!

Fenerbahçe'yi Avrupa şampiyonluğundan eden Sloven hakem Damir Javor, CSKA’nın oynadığı VTB Ligi’nde düdük çalıyor. Maçta Kalinic’e saldıran Sergey Kushchenko ise VTB’nin CEO’su. Yanında oturan Konov da VTB’nin sponsoru...

17 Mayıs 2016 Salı, 13:08
Abone Ol google-news

THY Avrupa Ligi finalinde CSKA Moskova karşısında 21 sayı geriden tarih yazmanın eşiğine gelen Fenerbahçe, özellikle maçın son anları ve uzatma dakikalarında başta Sloven Damir Javor olmak üzere hakemlerin düdüklerine takılmıştı.

Büyük isyana yol açan kararların arkasındaki detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Özellikle CSKA Moskova'nın da oynadığı VTB Ligi'nde düdük çalan Javor'un bu kritik maça atanması soru işaretleri uyandırdı. Asıl ilginç olan olay ise maçın 3. periyodunda yaşanmıştı.

Sabah'ın haberine göre; Fenerbahçeli Kalinic'in bir pozisyon sırasında dengesini kaybederek üstüne gelmesi sırasında sertçe iten ve Sarı - Lacivertlilerin başkanı Aziz Yıldırım ile tartışan Sergey Kushcenko, VTB Ligi'nin CEO'su ve bir anlamda Damir Javor'un patronu. Kushcenko ile maçı izleyen Rus milyarder Dmitry Konov ise VTB Ligi'nin sponsoru.

Böyle olunca Fenerbahçeli yöneticilerin itirazına rağmen Kushcenko ve Konov saha dışına çıkarılmadıkları gibi, Javor'un maçı CSKA'ya vermesini de yakından izlemiş oldular.