Babasını böyle uğurladı

Kars’ta şehit düşen Uzman Çavuş Ali Gökçe’nin (35) cenazesi Osmaniye’ye gönderildi. Eşi Songül Gökçe, 11 yaşındaki oğlu Buğra ve kızı 3 yaşındaki Azra ile birlikte tabutu görünce gözyaşlarına boğuldu. Buğra ise babasını uğurlarken ağlamamaya çalıştı.

02 Ağustos 2015 Pazar, 22:47
Abone Ol google-news

Kars’ın Kağızman İlçesi’nde önceki gün PKK’lilerce yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Ali Gökçe’nin (35) cenazesi Kars İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen tören ardından memleketi Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’ne gönderildi.

Kars İl Jandarma Komutanlığı’nda yapılan törene Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı MHP’li Murtaza Karaçanta, Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, şehit yakınları, askerler ve çok sayıda kişi katıldı. Şehit Ali Gökçe’nin eşi Songül Gökçe (30), oğlu 11 yaşındaki Buğra ve kızı 3 yaşındaki Azra ile birlikte bayrağa sarılı tabutu görünce gözyaşlarına boğuldu Sağlık görevlileri müdahale ettiği acılı eş Gökçe eşinin bayrağa sarılı tabutuna bakarak, “Bitti mi bütün acıların, dindi mi ağrıların? Biz daha yeni kavuşmuştuk aşkım. Söz vermiştin, ‘döneceğim, bekle beni’ demiştin” diye uzun süre gözyaşı döktü.

Vali Günay Özdemir de şehit Ali Gökçe’nin oğlu Buğra’nın elini sıkı sıkıya tutarak tören boyu bırakmadı. Acılı eş Songül Gökçe, eşinin tabutunun cenaze nakil aracına konulmak üzere askerlerin omuzlarında götürülünce ardından güçlükle yürümeye çalıştı. Solmaz Gökçe, “Götürmeyin onu. O bırakmaz beni. Yalvarırım götürmeyin. O ölemez, benim eşim ölemez” diyerek bir kez daha baygınlık geçirdi ve ambulansa konuldu.