Bahçeli'den muhaliflere sert eleştiri

MHP lideri Bahçeli, partisindeki muhalifleri eleştirdi. "Türklüğün defin çalışması alçakça sürerken, Türkiye'nin son mevzii, milletin yegâne muhafızı MHP'yi meşgul etmek, oyuna gelmektir" dedi.

26 Aralık 2015 Cumartesi, 22:58
Abone Ol google-news

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, tüzük kongresinin toplanması için delegelerden imza toplamaya çalışan muhalifleri isim vermeden eleştirdi. Bahçeli açıklamasında “Tertemiz vicdanlı hiçbir Milliyetçi-Ülkücü Türkiye’nin böylesi bir döneminde çelişki yaşamamalı, aklını çelen kurgulara aldırmamalıdır. Hiçbir dava arkadaşım dışarısı ateş altındayken evinin içini karıştırmaya, direnci kırmaya, gücü zayıflatmaya fırsat vermez, vermemelidir” dedi. Bahçeli şunları dile getirdi:" PKK Şırnak’ta kütüphane yakıyor, 39 bin kitabın yüzde 90’nuna zarar veriyor. Camilerimizi ve okullarımızı kundaklıyor, yani felaket geliyor. Anadolu sanki istila altında. Türk milleti sanki esaret zincirlerine mahkum. Saltanat süren haramzadeler mutlu, vatan mahzun ve yapayalnız. Kaçak Saray kötülüğün ve nifakın sembolü haline geldi. Buna sessiz kalıp methiyeler düzenlerin iki cihanları da karardı.

Malum zat diyor ki "Zulüm payidar olmazmış, farkları işgal değil ihya, yağma değil fetihmiş" Doğru, hırsız oldu fatih, haram oldu taltif. Bile bile çelişkiye kapılmak, göre göre yanlışa düşmek, üstelik buna da boş ve anlamsız bahaneler üretmek hiç kimseyi haklı çıkarmaz. Tertemiz vicdanlı hiçbir Milliyetçi-Ülkücü Türkiye’nin böylesi bir döneminde çelişki yaşamamalı, aklını çelen kurgulara aldırmamalıdır. Türklüğün defin çalışması alçakça sürerken, Türkiye’nin son mevzisi, milletin yegane muhafızı MHP’yi meşgul etmek, oyuna gelmektir. Hiçbir dava arkadaşım dışarısı ateş altındayken evinin içini karıştırmaya, direnci kırmaya, gücü zayıflatmaya fırsat vermez, vermemelidir.Allah muhafaza, vatan yanarken biz nasıl siyasi çıkar peşinde koşalım? Nasıl ikbal çetelesi tutalım? Bu samimi bir hal ve sonuç mudur? Fakat bu maskaralıklar devam edip gidemez; "Adam, benim neme lazım” demekle iş bitmez. Evet bitmez, Türkiye sevdalıları da bitirilemez.

SİYASET KARABORSACILARI...

Siyaset karaborsacılarına teslim olmamak adına gelin ağlamak için felaket beklemeyelim, pişmanlıklar içinde oyalanmayalım.Tüm dava arkadaşlarım müsterih olsunlar: Zaman gelecek gereken yapılacaktır, zaman gelecek bu toz bulutu kaybolacaktır.

MEHMET AKİF'İN DİZELERİYLE SESLENDİ

Yarın ölümünün 79. yıldönümünde anılacak Mehmet Akif Ersoy’un dizelerini hatırlatan Bahçeli, şunları söyledi: Yarın vefatının 79. Seneyi devriyesini rahmetle anacağımız vatan şairimiz Mehmet Akif bakınız ne diyor, bizlere nasıl sesleniyor: Feryadı bırak, kendine gel, çünkü zaman dar. Uğraş ki: Telafi edecek bunca zarar var. Bir külah kapmaksa şayet bunca hırsın gayesi; kendi namusun olur er geç onun sermayesi. Nedir bu meskenetin, sen de kımıldasana! Niçin kımıldamıyorsun? Niçin, ne oldu sana?. Nasıl tahammül eder hür olan esaretine? Kör olsun ağlamayan, ey vatan, felaketine!.

Diyor ya Akif, Burnumuzdan tuttu düşman, biz boğaz kaydındayız! Bir bakın: Hala mı hala ihtiras ardındayız.Hala mı? Nereye kadar peki? Mahvımıza hizmet edenlere Akif’in uyarısı muhteşemdir: Hüsrana rıza verme, çalış, azmi bırakma; kendin yanacaksan bile, evladını yakma.Karamsarlık aşılayıp birlik ve beraberliğimizi bozmayı planlayanların tuzağına kananları bırakalım da vatan şairimiz ikaz etsin: “Ye’s öyle bataktır ki: Düşersen boğulursun. Azmiyle, ümidiyle yaşar hep yaşayanlar. Me’yus olanın ruhunu, vicdanını bağlar.Milletçe yaşatılmak istenen de şudur: “Kendi sağlam, hissi ölmüş, ruhu ölmüş bir milletin! İşte en korkuncu hüsranın, helakin, haybetin! Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz; Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz!.