Baransu savcılıkta protesto yapıyor

Taraf gazetesi muhabiri Mehmet Baransu, web sitesi Yeni Dönem’in kapatılması ile ilgili eylem yapıyor. Baransu, şu sıralarda İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı’nın kapısının önünde bekliyor.

23 Aralık 2013 Pazartesi, 15:09
Abone Ol google-news

İşte Baransu’nun konuyla ilgili twitter’da paylaştıkları:

TİB, Turan Çolakkadı istedi biz siteyi kapattık diyor. Çolakkadı ben istemedim diyor.

TİBe yazı yazmıyor. kapisinin onunde eylem yapiyorum. Bu hukuksuz eyleme karsı Çolakkadının kapısının önünde eylem yapıyorum.

Müdahale yapmak istiyorlar polisler bana. Özel güvenlik de geldi. Bu hukuksuzlugu dünyaya duyurmak icin başsavcinin odasinin önünde bekleme eylemindeyim. Koridor polis kaynıyor.

Güvenlikciler yanda bekliyor. Bu hukuksuzluga, yasadışı kapamaya dur diyecek bir yetkili arıyoruz. Cumhurbaskanı bile sessiz. Sayın Çolakkadı kapatın diye talebiniz yoksa yaziniza istinaden neden sitem kapatildi.

Avukatima verdiginiz yaziyi TİB’e neden gondermiyorsnuz. Turan Çolakkadı benimle görüsmekten cekiniyor. Habire polis geliyor. Polisler size mudahale etmeden bu isi çözmek istiyoruz diyorlar. Bekliyoruz. Çolakkadı îsrarla hukuksuz eylemle ilgili bizimle görüşmüyor.

TİBle telefonla görüstum. Hukuksuz karara imza atan Baskan vekili Barış Yaslana karari ilettik. Telefonlara cikmaktan kaciyor.

Muz cumhuriyeti. Tum kapilar kapalı. Herkes hukuksuzluk yaptîgini biliyor. Cevaplari yok. Konusamiyorlar.

Gereken birazdan yapilacakmis. Guvenlige haber verildi.