"Başbakan Türkiye'yi Arabistan veya İran sanıyor"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin yaptığı açıklamada, "Öyle anlaşılıyor ki Başbakan diktaya, zulme başkaldırmayı hile ve entrika; başkaldıranları da müşrik ve kafir olarak görüyor'' dedi ve ekledi " Başbakan Türkiye'yi Arabistan veya İran, kendisini de müfessir sanıyor".

13 Temmuz 2013 Cumartesi, 18:07
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bingöl Havalimanı açılış törenindeki konuşmasında, "Eğer onların bir tuzağı varsa, Allah'ın da milletin de bir tuzağı var" ifadesini kullandığını belirtti.

Erdoğan'ın bu sözlerle "milli görüş mücahitlerine 'sizinle ideolojik bağım ve bağlantım devam ediyor" mesajı gönderdiğini ileri süren Keskin, "Başbakan, Türkiye'yi Arabistan veya İran, kendisini de müfessir sanıyor" görüşünü savundu.

Keskin, "Kimi Kur'an ayetlerindeki tuzak sözcüğü, müşriklerin ve kafirlerin hile ve entrikaları karşılığı bir anlam ifade eder. Öyle anlaşılıyor ki Başbakan diktaya, zulme başkaldırmayı, hile ve entrika; başkaldıranları da müşrik ve kafir olarak görüyor'' iddiasında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Keskin, "Yoksul Anadolu insanının inancına, imanına, saf ve temiz kalbine karşı 'kurdukları tuzağı', halk ilk seçimde bozacaktır. Başbakan'ın yaşadığı travmanın nedeni de bu korkudur" görüşünü öne sürdü.