Başbakan'dan Hülya Avşar'a randevu

Gezi Parkı olayları için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu isteyen Hülya Avşar'ın talebine olumlu yanıt geldi.

11 Haziran 2013 Salı, 10:59
Abone Ol google-news

Günlerdir süren Taksim Gezi Parkı eylemiyle ilgili “Bu iş Gezi Parkı’nda hatıra fotoğrafı çektirmekle olmaz, Başbakan’la görüşmek gerek” diyerek yanıt veren Hülya Avşar’ın Twitter’dan dile getirdiği Başbakan’la görüşme talebine yanıt geldi. Önceki akşam Tarabya’da restoran çıkışı görüntülenen ünlü sanatçı, Başbakanlık’tan talebiyle ilgili olumlu bir geri dönüş aldığını açıkladı.
 
"İyi hazırlandım"

Dün de Hürriyet’e konuşan sanatçı, perşembe günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüşeceğini söyledi: “Başbakan’dan halk tarafından yıllardır tanınan bir sanatçı olduğum için beni kabul etmesini istedim, kendisiyle konuşmak istediğimi belirttim. Başbakanlık’tan cevap geldi. Perşembe günü Ankara’ya gideceğim, saat 13.00 ile 15.00 arasında görüşme yapacağız. Beni kabul etmesine çok sevindim.” Avşar, Başbakan’a halkın isteklerini anlatacağını ve görüşme için iyi hazırlandığını belirtti: “Danışmanları tabii ona her şeyi daha iyi anlatıyordur ama ben de yıllardır halkın içerisinde olan, halkı tanıyan bir sanatçı olarak kendisiyle konuşmak istedim. Çok güzel hazırlandım.”
 
"Sanatçı taraf olmaz
"

Restoran çıkışı gazetecilerle konuşan Hülya Avşar, sanat dünyasından kendisine destek gelip gelmediği sorusuna “Hayır, gelmedi. Zaten öyle bir şey istemiyorum” yanıtını verdi. Avşar, “Gezi Parkı’nı ziyaret edecek misiniz?” sorusu üzerine de şöyle konuştu: “Sanatçı olarak oraya gitmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Sanatçının her zaman yapıcı olması, taraf olmaktan çok barıştan yana olması gerekir. Onun için gitmiyorum ama onlara da hak vermiyor değilim. Sonuna kadar arkalarındayım. Bunun bir orta yolunu bulmak zorundayız. Oraya gittikten sonra orta yolu bulmak biraz zor olur düşüncesiyle ortada kalmayı tercih ediyorum.” Gezi Parkı eylemine destek veren Beşiktaş’ın Çarşı grubuna da selam yollayan Hülya Avşar, “Beşiktaşlı olduğum için çok mutluyum” dedi.