Basel Orkestrası Khatia Buniatishvili’ye eşlik edecek

İtalyan şef Giovanni Antonini yönetimindeki Basel Oda Orkestrası, 16 Ocak Cuma akşamı İş Sanat’ta Gürcü piyanist Khatia Buniatishvili’ye eşlik edecek.

16 Ocak 2015 Cuma, 03:02
Abone Ol google-news
 
Rossini, Beethoven ve Haydn’dan eserlerin  seslendirileceği konserde İsviçre’nin köklü senfonik topluluklarından Basel Oda Orkestrası Gürcü piyanist KhatiaBuniatishvili ile aynı sahnede buluşuyor.
 
Gramophone ödülü dahil çok sayıda ödülü bulunan, İtalyan dönem müziği hareketinin öncülerinden Giovanni Antonini’nin şefliğinde sahne alacak topluluk, yılda doksanı bulan konser sayısıyla bugün Avrupa’nın en seçkin ve başarılı oda topluluklarından biri olma ayrıcalığını taşıyor.
 
Ünlü genç piyanist Khatia Buniatishvili, adını ilk kez 2003 Horowitz Uluslararası Genç Piyanistler Yarışması’nda aldığı özel ödülle duyurdu. Müziğe başlamasına ön ayak olan annesine adadığı son albümü Motherland’imayıs ayında sevenleriyle buluşturan sanatçı, 2008 yılında 12. Arthur Rubinstein Piyano Ustaları Yarışması’nda “En İyi Chopin Parçası Yorumcusu” seçildi. 2009-2011 sezonunda BBC 3’ün “Yeni Nesil Sanatçı”sı, düzenli olarak BBC orkestralarıyla konserler veriyor.
 
Basel Oda Orkestrası ve solistleri piyanist Khatia Buniatishvili’nin vereceği meraklısının kaçırmayacağı bu konser, 16 Ocak Cuma akşamı saat 20’de İş Sanat İstanbul İş Kuleler'de gerçekleşecek. Biletler tükense de gişe önünde her zaman umut vardır, hele İstanbul'un trafik sorunu bu kadar büyükken.