Başkan Sengel, belediye çalışanlarıyla birlikte bayram temizliği yaptı

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye çalışanları ile birlikte kentin sokaklarında bayram temizliği yaptı.

12 Ağustos 2019 Pazartesi, 12:07
Abone Ol google-news

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel belediyenin farklı birimlerinde çalışan personelle birlikte sokaklara çıkarak temizlik yaptı. Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı ve Efes Selçuk Belediyesi Hizmet Binası önünden başlayan temizlik seferberliğinde kentin farklı sokaklarına dağılan belediye çalışanları daha temiz bir çevre için çöp topladı. Başkan Sengel de çalışanlarıyla birlikte eline süpürge alarak sokakları süpürdü.

‘EVİMİZİ TEMİZ TUTMALIYIZ’

“Selçuk bizim evimizse bir bayram geleneği olan bayram temizliğini sokaklarımızda gerçekleştirmek istedik” diyen Başkan Sengel; “Bayram öncesi bir temizlik seferberliği başlattık. Kendi ürettiğimiz süpürgelerle sokakları süpürdük. Poşetleri elimize aldık; çöp topladık. Böylece hem örnek olalım; hem de birlikte hareket ettiğimiz zaman temiz bir çevre nasıl oluyormuş birlikte gösterelim istedik. Bunu da başardığımıza inanıyorum” dedi.

‘HEPİMİZİN DUYARLI OLMASI GEREKİYOR’

Efes Selçuk Belediyesi temizlik işleri personelinin kenti temiz tutmak için sarf ettiği çabanın önemine dikkat çeken Başkan Sengel; “ Bugün yaptığımız temizlik esnasında fark ettiğimiz en önemli şey, temizlik işlerinde çalışan bütün personel büyük emeklerle ve tamamen bedensel güçle bu işleri yaptığı oldu. Bu nedenle bizim de bu kentte yaşayanlar olarak biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor. Bunun için de çöplerimizi konteynıra atmaktan, yerlere izmarit atmamaya kadar bazı sorumluluklar düşüyor. Daha temiz bir yerde yaşamak istiyorsak; daha sağlıklı bir çevrede yaşamak istiyorsak ve çocuklarımıza daha sağlıklı bir çevre bırakmak istiyorsak hepimize biraz daha fazla görev düşüyor” diye konuştu.

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİNDEN ÇEVRE DİRENİŞİNE SELAM GÖNDERDİ

Kentte başlayan temizlik seferberliğinin yanı sıra Kaz Dağları’nda ve Türkiye’nin birçok yerinde çevre katliamlarına karşı başlayan direnişe değinen Başkan Sengel; “Bugün Kaz Dağları’nda da bir eylem var. Biz bu topraklarda yaşayanlar olarak Kaz Dağları’na sahip çıkmak zorundayız, ağaçlarımıza, çevremize sahip çıkmak zorundayız. Hiçbir maddi değer, hiçbir kazanım bunları karşılayamaz” dedi.Geçtiğimiz günlerde Şirince’de mermer ocağı için yaşadıklarını hatırlatan Başkan Sengel; “Devam eden hem Belevi’de, hem de Gökçealan’da jeotermal kaynak aranmasıyla ilgili ÇED raporlarının düzenlenmesinde ve Küçük Menderes’in çığlıklarıyla ilgili olarak aynı hassasiyetleri yaşadık. Bunların toplamı ve bugün yaptığımız etkinliği birlikte değerlendirdiğimizde ortaya çıkan bir sonuç var; O da daha güzel bir yarın için bizlerin de mücadele etmesi gerekiyor. Daha güzel bir yarın için hem doğaya, hem çevreye sahip çıkmamız gerekiyor. Bugün bu bağlamda çocuklarımıza güzel bir örnek teşkil ettiğimizi düşünüyoruz. Kaz Dağları’na gidemedik ama orada çevreye sahip çıkanların yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Buradan hepsine selam olsun” dedi.

HEP BİR AĞIZDAN MESAJ GÖNERDİLER

Yaklaşık üç saat süren bayram temizliği sonunda Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, tüm çalışanlar ile birlikte “Temiz toplum, temiz Efes Selçuk, iyi bayramlar” mesajı verdiler.