Başpehlivanların kavgası kanlı bitti

Kocaeli'nde eski başpehlivanlardan Ahmet Taşçı, kendisi gibi başpehlivan olan Mehmet Yılmaz tarafından tabancayla vuruldu. Taşçı yaralanırken, Yılmaz gözaltına alındı. Hastaneye getirilirken nasıl olduğu sorulan Taşçı "İyiyim" yanıtını verdi.

05 Nisan 2012 Perşembe, 13:54
Abone Ol google-news

Karamürsel ilçesi Atatürk Caddesi'nde eski Kırkpınar başpehlivanlarından Ahmet Taşçı ile yine eski başpehlivanlardan “Cino Mehmet” lakaplı Mehmet Yılmaz arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Yılmaz, tabancayla Taşçı'ya 6 el ateş etti. Mermilerden üçünün bacaklarına isabet ettiği  Ahmet Taşçı yaralandı.

Ahmet Taşçı, Karamürsel Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Mehmet Yılmaz gözaltına alındı.

İlk müdahaleden sonra Taşçı, Karamürsel Devlet Hastanesi'nden Gölcük Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Hastaneye gelen Taşçı'nın eşi Gamze Taşçı ile çok sayıda yakını ile Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Taşçı'nın sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Buradaki müdahalelerin ardından Taşçı, Gölcük Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Taşçı, hastaneye getirilişi sırasında gazetecilerin ''Nasılsınız?'' sorusuna ''İyiyim'' yanıtını verdi.

Öte yandan, Taşçı'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi. Saldırıyı düzenleyen Mehmet Yılmaz'ın ise emniyetteki sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

Ahmet Taşçı, Kırkpınar güreşlerinde 11 kez baş pehlivanlık kazanmıştı