Baykal'a taş ve yumurtalı saldırı

Antalya'nın Serik İlçesi'nde seçim çalışması yapan Deniz Baykal'a bir grup yumurtalı saldırıda bulundu. Yumurtalar Baykal'a isabet etmezken, Baykal'ın seçim çalışmalarına devam ettiği öğrenildi.

29 Nisan 2011 Cuma, 09:16
Abone Ol google-news

CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a, Antalya'nın Serik ilçesinde esnaf ziyareti sırasında, ''Serik'ten defol git Baykal'' diye bağıran birkaç kişi yumurta attı.

Seçim çalışmalarını sürdüren Baykal, Serik'te ilk olarak MHP'li Belediye Başkanı Mehmet Habalı'yı makamında ziyaret etti. Baykal daha sonra, partililerle birlikte esnafı ziyaret ederek, partisinin ilçe binasına doğru yürümeye başladı. Bu arada Çınaraltı meydanında Baykal'ın bulunduğu yerin karşı tarafında bulunan birkaç kişi, ''Serik'ten defol git Baykal'' diye seslenerek, birkaç taş ve yumurta attı.

Bu arada partililer Baykal'ın etrafını çevirerek koruma altına aldı. Baykal'a tepki gösteren kişiler, partililer tarafından kovalandı, ancak saldırganlar ara sokaklara kaçtı. Baykal kısa süren kargaşanın ardından parti binasına çıktı.

CHP İl Başkanı Özer Ülken, Baykal'a tepki gösterenler arasındaki bir gencin, CHP'den milletvekili aday adayı olanlardan birinin oğlu olduğunu, babası listeye giremediği için tepki göstermiş olabileceğini belirterek, ''Yumurta atmaya kalktı ama atamadı. Kayda değer bir şey değil'' dedi.


Saldırganlar yakalandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 11.30 sıralarında, Deniz Baykal ve beraberindeki parti mensuplarının Serik ilçesi Çınaraltı mevkisinde vatandaşlarla görüştükleri sırada, protesto amaçlı taş ve yumurta atılması üzerine, olayın failleri oldukları tespit edilen M.G, R.G, Z.B. ve Ç.Ö'nün yakalanarak gözaltına alındığı, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.