"Bazı köşe yazarları bize gaz veriyor"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu... Erdoğan'ın gündeminde yine muhalefet partisi CHP ve 'yandaş medya' olarak adlandırdığı medya kuruluşları vardı.

26 Ocak 2010 Salı, 10:09
Abone Ol google-news

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"- AKP'yi yıkmak isteyenler gericiliğin liderliğini yapıyorlar.

- Bizi karalamaya çalışanların demokrasi sicili kara lekelerle dolu

- Tek particiliği kimin yaptığını bellidir. Şüphem yok biliyosunuz.

- Tek parti diktası. Bu ülkede tek parti deyince akla CHP geliyor. Demokrasinin tarihinde hangi gelişmiş ülkede böyle bir durum var. Bu ancak CHP'ye yakışır.

- Biz karar milletindir diyerek sandıklarıdan geldik.

- Bu ülkede tahammülsüzlük, gerilim, kriz deyince akla kimin geldiği belli. Demokrasiye seyirci kalanlarda açık seçik ortadadır. Milletim maske altındaki yüzleri çok iyi biliyor. Maskeler ve maskelerin arkasındaki yüzler bellidir. Neden CHP'ye bu ülkeden iktidar verilmiyor. Çünkü halk illallah demiş. Bunlar yamalı siyaset yapıyorlar.

- Biz statükonun değişmesinden yanayız. İleri bir demokrasiden, daha fazla özgürlükten yanayız.

- Elimizi taşın altına sokmamak bir siyaset tarzımız olabilirdi. Ama bu tavır millete haksızlık olurdu. Biz bu ülkeye sevdalıyız.

- Biz her türlü istismar ve menfaat düzeninin ülkeye zarar verdiğini görüyoruz. Her zaman dedik ki: Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız.

- Bazı köşe yazarlarıda bize gaz vermeye çalışıyor. Kimse bize gaz vermeye çalışmasın. Biz ne yapacağımızı biliyoruz. Bugün köşenizde yazılarınızı yazabiliyorsanız. Kendinize bir sorun '7 yıl önce neden yazamıyordum' diye.

- Hukuk devleti içinde bu işlerin nasıl yürütüldüğünü iyi görsünler.

- Biz dik duracağız ama diklenmeyeceğiz.

- Her kurumda aynı sorumlulukla hareket ediyoruz. Ak Partiyle mücadele edenlerin demokrasiylede mücadele içinde olması Türk siyaseti açısından

-
Uğur Mumcu evinin önünüde katledildi. Uğur Mumcu cinayeti hala aydınlatılamadı. Bahriye Üçok, Çetin Emeç, Uğur Mumcu suikastından sonra belli kesimler töhmet altında bırakıldı. Ama şimdi her şey açığa çıkıyor. Tarih gerçekleri ortaya koyuyor. Bugün bizim yaptığımız kirli saldırıların üzerindeki sis perdesini aralamak. Azmettirenler ortaya çıktı.

- Suikastçılar ortaya çıkarılamadan bu olaylar belli bir kesime yüklendi.  

- Bugün bizim yaptığımız bu saldılar üzerindeki sis perdelerini kaldırmaya çalışmaktır.

- Hrant Dink olayında 32 sat içinde failler yakalandı.

- Tetikçilerin maşaların nasıl bir tezgahın parçası olduğunu göstermekteyiz ki bu ülkede artık bu tarz olaylar olmasın.

- Faillerin ortaya çıkmasından kim, neden çekiniyor? Gizli kapaklı olayların ortaya çıkmasından neden çekiniliyor? Nezaman adım atsak karşımızda statükoyu buluyoruz.

- Anayasa yapmak, değiştirmek bu hükümetin görevi değil mi? hemen 'istemezuk' başlıyor. Çünkü bunlar 'istemezuk' familyasından geliyorlar.

- Demokrasi muhalefetinde iktidar muhalefet yoktur. Demokrasi konusunda ikiside taraftır aynı tarafta olmalıdır.

- Hiçkimse annesinin, babasının dilini, kültürünü taşıyor diye ikinci sınıf sayılamaz.

- 'Birlik' demek insanları tek tip insan haline getirmek değildir."


BAŞBAKAN'DAN TÜRK-İŞ'E YEŞİL IŞIK