Belediye başkanı olamadı, danışman oldu

31 Mart seçimlerinde AKP'den Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Burhan Sakallı seçimi kaybetmişti. Sakallı, Ordu Büyüşehir Belediyesi Başkanı Hilmi Güler'e danışman oldu. Sakallı yeni görevine başladı.

13 Kasım 2019 Çarşamba, 12:00
Abone Ol google-news

Cumhur İttifakı'nın Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan AKP’li Burhan Sakallı, seçimi kaybetti ancak yeni bir görev kazandı. Sakallı, Ordu Büyüşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e danışmanı olarak yeni görevine başladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, 2004-2014 yılları arasında AKP’den Odunpazarı Belediye Başkanlığı yapmış 31 Mart yerel seçimlerinde de Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanı adayı olmuştu.

ADAY GÖSTERİLMEDİ DAİRE BAŞKANI OLACAK

2009-2019 tarihleri arasında 2 dönem Aybastı Belediye Başkanlığı yapan, ancak 31 Mart Mahalli Yerel Seçimleri'nde partisi tarafından tekrar aday gösterilmeyen İzzet Gündoğar'ın da Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hilmi Güler tarafından Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevine getirileceği ileri sürüldü.

YENİ GENEL SEKRETER YARDIMCISI DA BELLİ OLDU

Ünye’de ki hayvan barınağında yaşanan olaylardan sonra Belediye Başkanı Hilmi Güler, tarafından görevden alınan Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın'ın yerine İstanbul'dan maliye kökenli Hesap Uzmanı Yeminli Mali Müşavir Bülent Şişman atandı.

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ GÜLER 4 MAAŞ İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

31 Mart yerel seçimlerinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hilmi Güler, böylece 3 koltuk ve dört maaş sahibi oldu. Güler hem belediye başkanı, hem Turkcell ve Çin bankası ICBC'de yönetim kurulu üyesi olarak, hem de emekli milletvekili sıfatıyla 4 ayrı maaş alıyor. Belediye Başkanı seçildikten sonra, yönetim kurulu üyesi olduğu şirketlerden istifa etmeyen Güler, “Ben bu görevlerde ülkeme katkı sağlamak için bulunuyorum. Ülkemize faydamız olduğu için oralarda görev aldık. Her iki kuruma da yazı yazdım ayrılmak istediğimi bildirdim, cevap bekliyorum” dedi.

Kaynak: Sözcü