Beşiktaş'a transfer yasağı!

Siyah-beyazlılara, eski oyuncuları Allen Iverson'a ödeme yapılmamış olması nedeniyle transfer yasağı getirildiği bildirildi.

13 Aralık 2013 Cuma, 22:03
Abone Ol google-news

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA), Beşiktaş Kulübü'ne transfer yasağı getirdi.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, eski oyuncuları Allen Iverson'a ödeme yapılmamış olması nedeniyle transfer yasağı geldiği, bedelin ödenerek yasağın kaldırılması için gerekli çalışmalara başlandığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"FIBA tarafından gönderilen yazıda, kulübümüz hakkında transfer yasağı uygulandığı bildirilmiştir. Kulübümüz, Allen Iverson ile 2010 yılında sözleşme imzaladıktan sonra, oyuncuda sözleşme imzaladığı tarihlerde bildirilmeyen ve geçmişte de tekrarlanmış bir sakatlığın ortaya çıkması nedeniyle, Iverson'a yapılan ödemeler o dönemdeki yönetim tarafından askıya alınmıştır. Allen Iverson tarafından kulübümüze karşı Basketbol Tahkim Mahkemesi (BAT) nezdinde dava açılmış olup, dava kısmen kabul edilmiştir. Bu karara karşı, Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yapılan temyiz başvurumuz reddedilmiş ve Iverson'a kararda belirtilen ödemelerin yapılmamış olması nedeniyle, FIBA tarafından kulübümüze transfer yasağı getirilmiştir. Oyuncu lehine karar verilen bedelin ödenerek transfer yasağının kaldırılması için gerekli çalışmalara başlanmıştır."