Bill Gates, Apple konusunda kararsız

Microsoft, FBI ile karşı karşıya gelen Apple’a desteğini açıklamış olsa da, şirketin kurucusu olan Bill Gates bu konuda henüz kararını vermiş değil.

11 Mart 2016 Cuma, 22:34
Abone Ol google-news

Apple ve FBI arasındaki anlaşmazlık teknoloji dünyasının gündemini oluşturmaya devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi Apple, San Bernardino’da saldırı düzenleyen teröristlerin telefonlarını hacklemeyi reddetmiş ve FBI’ın tepkisini çekmişti. Bu kararında Apple’a destek veren firmalarda biri de Microsoft’tu. Ancak Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates bu konuda kurucusu olduğu şirket kadar kesin bir karara varmış değil.


Reddit’te konu hakkında açıklamalar yapan Bill Gates, Apple ve FBI arasındaki anlaşmazlıkla ilgili olarak, Apple’ın telefonu hackleyip hacklememesi konusunda hala karar veremediğini söyledi. Gates’e göre apple ve FBI görüşmeleri sürdürmeli ve iki tarafında kabul edebileceği ortak bir noktada buluşmak için gerekli çabayı göstermeli. Teknoloji şirketlerinin önünde sonunda hükümetlerle çalışmaları gerektiğini söyleyen Gates, bu tartışmalara çözüm getirecek modern yasaların hazırlanması gerektiğini savundu.

Cyberpunk 2077 Hakkında Yeni Açıklamalar