'Bir avuç STK...'

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Bir avuç sivil toplum kuruluşu İzmir'i mahkum edemez, yatırımlarını yapmasını engelleyemez'' dedi.

07 Ekim 2011 Cuma, 16:54
Abone Ol google-news

Bakan Yıldırım, Bayraklı'daki Erzurum Kültür ve Dayanışma Vakfı'nı ziyaret etti.

Ziyarette vakıf yöneticileriyle yaptığı söyleşide, İzmir ve çevresine yapılan yatırımları anlatan Yıldırım, İzmir için seçim öncesi verdikleri sözleri tuttuklarını ifade etti.

''Ne söylediysek, İzmirli hemşehrilerimize, ne vaatte bulunduysak başlatıyoruz'' diyen Yıldırım, şunları söyledi:
''Hepimiz Anadolu'nun her yerinden gelmişiz. İzmir de Anadolu'nun bir özeti. Doğu'dan Batı'dan gelen vatandaşlarımız, dadaşlarımız, Kürt'ü Türk'ü, Çerkez'i Laz'ı hep beraber bir potanın içinde 'İzmirlilik' aidiyeti içinde yaşamımızı sürdürüyoruz. Zaman zaman memleketimize gidiyoruz ama bizim için gelecek burada. İzmir'in daha da kalkınması için, sanayisinin, eğitim kurumlarının gelişmesi için gayret göstereceğiz. Bu şehri hep beraber ayağa kaldıracağız.''

Yıldırım, İzmir için yaptıkları çalışmalarda siyaset yapmayan sivil toplum örgütlerinin desteğini istediklerini dile getirerek, şöyle devam etti:
''Bir avuç sivil toplum kuruluşu İzmir'i mahkum edemez, yatırımlarını yapmasını engelleyemez. İşte İzmir'in sivil toplumu burada. Erzurumlular burada, Konyalılar burada. İzmir'in gerçek sahibi sizlersiniz. Mardinliler, Manisalılar, Konyalılar... Anadolu'nun her yerinden gelip İzmir'e yerleşen değerli hemşehrilerimiz İzmir'in geleceğinin teminatıdır. Size güvenerek yola çıktık. Sizin desteğinizle İzmir'de vaat ettiğimiz her şeyi yerine getireceğiz. Yeter ki, birliğimiz, bütünlüğümüz, kardeşliğimiz devam etsin. O zaman her zorluğun üstesinden geliriz.''

Erzurum Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Cevat Kırkpınar da Binali Yıldırım'ın verdiği tüm sözlerini tuttuğunu ve bu nedenle tüm vakıf üyelerinin Binali Yıldırım ile gurur duyduğunu ifade etti.

Ziyaret anısına Cevat Kırkpınar, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a bir plaket takdim etti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın vefatı nedeniyle Binali Yıldırım, İzmir'deki diğer programlarını iptal etti.