Bir baba oğlunu sınava götürürken öldü

Maltepe'de sabah meydana gelen trafik kazasında iki kişi öldü bir kişi yaralandı. Kazada oğlunu LYS sınavına götüren Kenan Çimen ve arkadaşı Saim Bilen hayatını kaybetti sınava giden Recep Çimen de ağır yaralandı.

17 Haziran 2012 Pazar, 11:59
Abone Ol google-news

Maltepe’de Saim Bilen (50) yönetimindeki 34 R 0524 plakalı araç komşunun oğlunu Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) götürürken kaza yaptı. Kazada araç sürücü Saim Bilen ile arkadaşı Kenan Çimen (42) yaşamını yitirdi, Recep Çimen (19) ise ağır yaralandı. 

İstanbul Maltepe’de Kenan Çimen, LYS sınavına girecek olan oğlu Recep Çimen’i sınava götürmek için arkadaşı Saim Bilen’in otomobiline binerek yola çıktı. D-100 karayolundan Kadıköy istikametine giden araçta Saim Bilen, Maltepe köprüsüne geldiğinde otomobilin kontrolünü kaybetti. Kontrolden çıkan otomobil önce kaldırıma çıktı ardından da büyük bir gürültüyle köprünün ayağına çarptı. Yurttaşların haber vermesiyle olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kazada ağır yaralanan Saim Bilen ve Kenan Çimen Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Recep Çimen de Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.Yaralılardan Saim Bilen ve Kenan Çimen  yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Recep Çimen ise yoğun bakıma alındı. Kazayı gören yurttaşlar “Otomobil Kadıköy istikametine giden başka bir aracı sollamak isterken kontrolü kaybedip önce kaldırıma sonra da köprünün duvarına çarptı. İçinde üç kişi vardı galiba sınava gidiyorlarmış”diye konuştu.