Bir davetsiz misafir daha varmış

ABD Başkanı Barack Obama ve eşinin Hindistan Başbakanı Manmohan Singh onuruna Beyaz Saray'da 24 Kasım'da verdikleri resmi akşam yemeğine, davetli olmadıkları halde katılmayı başaran ve Başkan ile el sıkışan Virjinialı bir çiftin yanı sıra salonda üçüncü bir davetsiz misafirin daha olduğu anlaşıldı.

04 Ocak 2010 Pazartesi, 20:13
Abone Ol google-news

Gizli Servis tarafından yapılan açıklamada, ismi davetliler listesinde olmayan bu kişinin, Hindistan heyetinin kaldığı otelden, Hint heyetiyle birlikte Beyaz Saray'a geldiği ve yemeğe katıldığı belirtildi. Hint heyetinin programı, ABD Dışişleri Bakanlığının sorumluluğundaydı.
Açıklamada, "Bu kişi, otelde bulunan diğer resmi heyet üyeleriyle birlikte tüm güvenlik önlemlerini geçerek, kendilerini Beyaz Saray'a götüren minibüse binmiş'' denildi. Bu kişinin, Hindistan Başbakanı ile yan yana gelip gelmediği, Başbakanın güvenliğine yönelik bir tehdit oluşturup oluşturmadığı konusunda bir bilgi verilmedi.

Virginialı çift Tareq ve Michaele Salahi, davetli listesinde olmadığı halde aynı yemeğe katılarak Başkan ve eşi ile tokalaşmıştı. Yeni ortaya çıkarılan, gecenin üçüncü davetsiz misafirinin, Başkan Obama ve eşine yaklaşıp yaklaşmadığı da bilinmiyor.