Bir THY pilotu daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Türk Hava Yolları (THY) bir pilotunu daha koronavirüs nedeniyle kaybetti. Kaptan Pilot Ender Tamer Erol bir süredir tedavi altında olduğu Yalova’da yaşamını yitirdi. Erol’la birlikte THY'de koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren pilot sayısı 5’e ulaştı.

12 Ekim 2020 Pazartesi, 13:59
Bir THY pilotu daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi
Abone Ol google-news

THY, bir pilotunu daha koronavirüsten yaşamını yitirdi. Kaptan Pilot Ender Tamer Erol bir süredir tedavi altında olduğu Yalova’da hayata veda etti, Böylece THY’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden pilot sayısı 5’e yükseldi.

Bir süredir Yalova Devlet Hastanesi'nde tedavi gören ve son günlerde entübe halde bulunan Erol 51 yaşındaydı. Erol'un cenazesi bugün Yalova Hacıahmet Köyü'nde toprağa verilecek. Ender Tamer Erol, Kara Kuvvetleri'nde astsubay olarak pilotaj eğitim almış ve uzun yıllar Kara Havacılık'ta helikopter pilotu olarak görev yapmıştı.

Ender Kaptan'la birlikte koronavirüs nedeniyle ölen pilot sayısı 5'e ulaştı. Daha önce Feyzi Altınbulak, Mustafa Özden Turkon, Mehmet Ali Kılıç ve Serdar Gündoğdu, Covid-19 sebebiyle hayatını kaybetmişti.

PİLOTLAR DERNEĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği, Ender Tamer Erol'un yaşamını yitirmesinin ardından şu açıklamayı yaptı:

“Havacılık camiamız, ceşitli sekildeki icra ettikleri görevler ile bugün verdiğimiz mücadelenin ön saflarında gayret gösteren meslek grubu kahramanlarındandır. Bu mücadelede Değerli üyemiz Kpt. Plt. Ender Tamer EROL'un vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Değerli üyemize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve camiamıza baş sağlığı dileriz.”