"Bize hırsız diyenin alnını karışlarız"

Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand'ın, Uğur Dündar yönetimindeki Star Haberi "haber hırsızlığı" ile suçlaması iki yönetici arasındaki iplerin gerilmesine neden oldu. Star Tv Haber Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada "Bize hırsız diyenin alnını karışlarız" denildi.

04 Kasım 2009 Çarşamba, 12:20
Abone Ol google-news

Star TV Haberi "haber hırsızlığı" ile suçlayan Mehmet Ali Birand'a, haber merkezinden yapılan yazılı bir açıklamayla yanıt verildi. Yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: 

"Kanal-D Haberin sorumlusu ve sunucusu Mehmet Ali Birand yayın sırasında arkadaşlarınca yanlış bilgilendirilmiş…Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın  söz konusu açıklamayı Cnn Türk'e yaptığını hem haberde belirttik, hem de Uğur Dündar  anons etti. Dolayısıyla etik dışı bir davranış söz konusu değil…Anlaşılan Birand'ı arkadaşları yayın sırasında gaza getirmişler... O da dereyi görmeden paçayı sıvamış!...Bunda çalıştıkları kanalın tüm reyting ölçümlerinde birinci olmasına rağmen, haberde bizi bir türlü geçememelerinin etken olduğunu düşünüyoruz.Dün akşam ona yine büyük farklar attık…

Haber hırsızlığı çok ağır bir suçlama..Bize hırsız diyebilecek adamın alnını karışlarız... Haber merkezimizde hiçbir arkadaşımızın ne hırsızlıktan ne de dolandırıcılıktan sabıkası bulunmuyor… Hırsızlık ve dolandırıcılıktan söz etmeye başlarsak, birileri sokağa çıkamaz!… Ayrıca bu merkezde hiçbir kimsenin ve yakınlarının, çalıştığı kanala program yapıp satan yapım şirketi de bulunmuyor… Ona şunu da hatırlatmak isteriz. O, çalıştığı kanalın sahibinin, yani Sayın Aydın Doğan”ın aynı zamanda Star TV'nin de sahibi olduğunu,  bilmiyor herhalde…"