Bodrum'da tatilcileri sokağa döken vahşet

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde 3 günde 10 köpeğin zehirlenerek itlaf edilmesi tatilcilerin tepkisine neden oldu. Son olarak dün akşam saatlerinde, zehirlenen 'Çakır' isimli köpeğin, herkesin gözü önünde can çekişerek ölmesi tatilcileri sokağa döktü.

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 12:12
Abone Ol google-news
 
Bodrum'un Ortakent Yahşi Mahallesi'nde son günlerde 18 köpeğin zehirlenmesi ve bunlardan 10'unun ölmesi tatilcilerin tepkisini çekti. 8 köpek, tatilciler ve hayvanseverlerin yardımı ile kurtarılırken, dün akşam saatlerinde Bank Ev Sitesi'ndeki 'Çakır' isimli köpeğin zehirli kıyma ile itiraf edilmesi bardağı taşıran son damla oldu. Hayvanseverlerin gözleri önünde can çekişerek ölen Çakır için sokağa çıkan tatilciler, yaklaşık 1 saat eylem yaptı.

Jandarmaya suç duyurusunda bulunduklarını belirten ve olayı göz yaşları içerisinde anlatan 55 yaşındaki Seda Atasoy, birkaç gün içerisinde zehirleyerek hayvan katliamı yapanların acil olarak bulunmasını istediklerini belirterek şöyle dedi:

"Sahipli- sahipsiz tüm köpekleri öldürdüler. Son kurban Çakır oldu, 10 köpek öldü, bir o kadarını da güçlükle kurtarabildik. Bunu yapan insan olamaz, sitenin güvenlik kamerası kayıtlarını araştırarak zehirleri atanları tespit etmeye çalışıyoruz."

Bodrum Hayvan Hakları Derneği üyesi Nidra Zabcı olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Dernek Başkanı Füsun Uslu ise, "Zehirli kıymaları sokağa atanlar sadece köpeklerin değil, doğada yaşayan tüm canlıların, hatta insanların da hayatlarını tehlikeye atıyor. Bunun iyi bilinmesi ve ona göre tedbir alınması gerekir. Aksi takdirde çok daha kötü sonuçlarla karşılaşabiliriz. Dernek olarak jandarma ve savcılığa suç duyurusunda bulunduk" dedi.

'Çakır' isimli köpeğin can çekişerek ölmesini 14 yaşındaki tatilci Zeynep Hangül kamerası ile görüntüledi. Hangül, gözyaşları içerisinde Çakır'ın ölümünü görüntüledi. Sabaha kadar uyumayan site sakinleri, köpekleri bahçelerine bağlayarak tedbir almaya çalıştı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı ve sitedeki 4 kişinin ifadesine başvurdu.