Bodrum'daki yangın kontrol altında

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, 5 belediyenin kullandığı çöplükte çıkıp ormanlık alana da sıçrayan yangın, kontrol altına alınmasına rağmen, sabaha kadar devam etti.

15 Ağustos 2011 Pazartesi, 08:57
Abone Ol google-news

Yokuşbaşı mevkisindeki çöplük alanında çıkan, Bodrum ve çevre belediyelerin itfaiye ekipleri, Milas Orman İşletme Müdürlüğüne ait 6 arozöz ve yaklaşık 100 orman işçisinin müdahale ettiği yangın, sabah saatlerinde kontrol altına alındı.

Taktıkları maskeler yardımıyla yoğun duman ve kötü kokudan korunmaya çalışan ekipler, çöplükte zaman zaman yaşanan patlamalara rağmen çalışmalara ara vermedi. Aralıklarla arkadaşlarıyla yer değiştirerek temiz hava alan ekipler, yangının çevredeki makilik alana sıçraması ihtimaline karşı tedirginlik yaşadı.

Bodrum Orman İşletme Şefi Önder Barut ise yaptığı açıklamada, orman işçilerinin dumandan etkilenmemeleri için maske dağıtıldığını ifade ederek, ''Bu konuya çok dikkat ediyoruz. Yangın söndürme çalışmalarında çok etkili oluyor. Arkadaşlarımıza nasıl kullanacaklarını gösterdik onlar da doğru şekilde kullanıyor'' diye konuştu.

Barut, geçen yıllarda da Bodrum çöplüğünde yangınlar çıktığını anımsatarak, çöplüğün kent dışında uygun bir yere taşınması durumunda bu sorunun çözülebileceğini kaydetti.