Bolt, 200 metreyi güle oynaya...

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Jamaikalı rekortmen atlet Usain Bolt, Elmas Lig'in (Diamond League) beşinci ayağı olan Oslo Grand Prix'sinde erkekler 200 metrede rakiplerini geçerek birinci oldu.

09 Haziran 2011 Perşembe, 21:04
Abone Ol google-news

Bolt, Norveç'in başkenti Oslo'daki Bislett Stadı'nda düzenlenen yarışlarda, erkekler 200 metre mücadelesinde Hollandalı Patrick Van Luijk, Zimbabweli Brian Dzingai, Büyük Britanyalı Christian Malcolm, Saint Kitts ve Nevisli atlet Kim Collins, Norveçli Jaysuma Saidy Ndure, Jamaikalı Mario Forsythe ve Alman Sebastian Ernst piste çıktı.

Yarışlar başlamadan önce kırmızı spor bir otomobilin ''sunroof''undan başını uzatarak, atletizmseverleri selamlayan Jamaikalı sprinter, yarış öncesinde de kendinden emin ve sempatik tavırlarıyla yarışseverlerin ilgisini çekti.

Yoğun yağmur altında koşulan yarışta rakiplerini açık farkla geçen Bolt, 19.86'lık zamanıyla sezonun en iyi derecesini yaptı ve birinci oldu. Mücadelede ikinciliği 20.43'lük derecesiyle Norveçli Ndure, üçüncülüğü 20.49'luk zamanıyla Jamaikalı Forsythe elde etti.