Bombalı saldırıda yaralananlar sandık başına gitti

DİYARBAKIR'daki HDP mitingine yönelik düzenlenen ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıda yaralananlardan durumları ağır olmayanlar yakınlarının yardımıyla sandık başına giderek oy kullandı.

07 Haziran 2015 Pazar, 14:02
Abone Ol google-news

Diyarbakır'da Cuma günü HDP'nin İstasyon Meydanı'nda düzenlediği ve 3 kişinin öldüğü bombalı saldırıda yaralananlar durumları iyi olanlar tedavi gördükleri hastanelerde yakınlarının yardımıyla sandık başlarına giderek oy kullandı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştıma Hastanesi ile Selahaddin Eyyübi Hastanesi'nde tedavileri süren yaralılardan durumu ağır olmayanlar oturdukları semtlerdeki sandık başlarına gitti. Doktorların onay vermesiyle birlikte yakınlarının araçlarına bindirilen yaralılar zafer işaretleri yaparak hastanelerden çıktı. Bazı yaralılar ise talep üzerine ambulanslarla sandık başlarına götürüldü.

HDP mitingindeki patlamada yaralananlardan biri olan 59 yaşındaki Sabahattin Bekçi'de iki ayağı kırık olmasına rağmen tekerlekli sandalyeyle yakınlarının yardımıyla oy kullanacağı merkez Bağlar İlçesi'nin Bayındırlık Mahallesi'ndeki Mesut Yılmaz İlkokulu'na gitti. İkinci kata yakınları tarafından taşınarak çıkarılan Sabahattin Bekçi oy  kullandıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bekçi, "Türkiye'ye barış ve özgürlük gelmesi için, halkların kardeşliği için oyumu kullandım.

Engellilerin oy çilesi

Bombalı saldırıda iki ayağım kırıldı. Ancak iki ayağım kopsaydı bile yine sandığa gidip oyumu kullanacaktım. " dedi. (Fotoğraf: Evrensel)

Diyarbakır Valiliği'nden bombalı saldırıyla ilgili açıklama