Boston bombalı saldırının zanlısı defnedildi

ABD'nin Boston kentinde 14 Nisan'da düzenlenen maratonda meydana gelen bombalı saldırının zanlılarından Tamerlan Tsarnaev'in cenazesi, belirtilmeyen bir yere defnedildi.

09 Mayıs 2013 Perşembe, 15:31
Abone Ol google-news

ABD polisinin yaptığı açıklamaya göre, uzun süredir mezar yeri bulunamayan ve bir cenaze hizmetleri şirketinde bekletilen Tamerlan Tsarnaev'in cenazesi için, "cesaretli ve merhametli bir bireyin" yardımıyla yer bulundu.

Zanlının cenazesinin şehrin dışında bir yere gömüldüğünü bildiren polis yetkilileri, adres hakkında ayrıntı vermedi.

Cenazenin tutulduğu şirketin yöneticisi Peter Stefan, daha önce yaptığı açıklamada, Massachusetts'teki hiçbir mezarlığın Tsarnaev'in cenazesini istemediğini, cenazeyle ilgilenmelerinden ötürü de şirketinin çok sayıda tehdit telefonu aldığını belirtmişti.

Worcester Polis Şefi Gary Gemme de dün gazetecilere yaptığı açıklamada, Massachusetts halkına seslenerek, zanlı için mezar yeri gösterilmesini istemiş ve "Biz barbar değiliz, ölüleri gömeriz" demişti.

Boston'da 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen maratonun bitiş çizgisi yakınlarında 10 saniye arayla patlayan iki bomba, 3 kişinin ölümüne, 260'tan fazla kişinin yaralanmasına neden olmuştu. Tamerlan Tsarnaev, 19 Nisan'da polis ile girdiği çatışmada öldürülmüş, kardeşi Cohar Tsarnaev ise ağır yaralı olarak yakalanmıştı.