Brillant, İstanbul'da sahne alacak

Fransız müziğinin son dönemdeki en güçlü sesi Dany Brillant, bir yıl aradan sonra yeniden İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor.

22 Nisan 2010 Perşembe, 08:13
Abone Ol google-news

Fransız sanatçı Dany Brillant, Saint Josephliler Derneği'nin 9 Mayıs'ta Swissotel'de düzenleyeceği dayanışma gecesinde sahne alacak.

Fransız müziğine salsa, caz ritimleriyle yeni bir yorum katan sanatçı, 2009'da Fransa'da müzik listelerinde fırtına gibi esen ''Puerto Rico'' albümünü yaptıktan sonra İstanbul'a ilk kez geliyor.

Dany Brillant, 1965'te Tunus'ta doğdu. Çok küçük yaşlarda dans etmeye ve enstrüman çalmaya başlayan sanatçının ailesi, çocukluk yıllarının ardından Fransa'ya göçtü.

Caz, salsa, opera ve şansonlarla büyüyen Brillant, 14 yaşında ilk gitarına sahip oldu. İçindeki müzik aşkı baskın gelince tıp eğitimini yarım bırakan sanatçı, ''c'est ça qui est bon/iyi olan budur'' adlı ilk albümünü 26 yaşında çıkardı. Geçen yıl radyolarda çalmaya başlanan ''Puerto Rico'' ise onun 10. albümü oldu.

Brillant'ın 20 yıllık profesyonel kariyerine albümlerinin dışında 7 sinema filmi, 1 televizyon filmi ve 1 televizyon dizisi sığdırdı.