Bu kez Başbakan'ın sözlerini sordu

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Meclis Genel Kurulu'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanlığı'na şikayet eden Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e yeni bir başvuru yaptı.

08 Mayıs 2013 Çarşamba, 11:50
Abone Ol google-news

Genç, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısındaki sözlerini anımsatarak “Adı geçen bu kişinin şahsıma yönelik ağır ve tahammül edilmez hakaret ve küçültücü söylemleri için ilgili hakkında işlem yaptınız mı?” diye sordu. Genç’in, Çiçek’e gönderdiği dilekçe şöyle:

“AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM çatısı altında 30 Nisan 2013 günü grup toplantısında; ‘Benim dilim o şahsa milletvekili ya da adam demeye varmıyor. Bir müsvedde tarafından Genel Kurul’da Aile ve Sosyal politikalar Bakanımıza, Bakan sıfatından daha önce bir hanımefendiye, bir eşe, bir anneye ağıza alınmayacak ifadelerle saldırı düzenlendi. Öncelikle bu saldırıyı, bu edepsizliği, bu şenayeti şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Bu saldırıyı düzenleyen edepsiz özür dileyeceği yerde, yüzü kızaracağı yerde, TBMM Başkanı’nı da hedef almak suretiyle nasıl bir seviyesizliğin, nasıl bir çukurun içinde olduğunu bir kez daha gösterdi. Ağzına dürüstlük kelimesini her aldığında CHP Genel Başkanı’na işte bu edepsiz vekilini hatırlatacağız. ... edepsizi Meclis çatısı altına taşıyandan, saygısız insanları koruyup kollayandan da başbakan olmaz’ şeklinde konuşmuştur. Bu konuşmada şahsımı hedef alan ağza alınmayacak hakaretlerde bulunmuştur. Milletvekillerinin TBMM çatısı altında kaba ve yaralayıcı söz söylememeleri konusunda parti liderlerine yazı yazarak uyardığınız bilinmektedir. Adı geçen bu kişinin şahsıma yönelik ağır ve tahammül edilmez hakaret ve küçültücü söylemleri için ilgili hakkında herhangi bir işlem yaptınız mı? Yaptınız ise ne gibi işlem yaptınız? Bu konudaki düşüncelerinizin bildirilmesini dilerim.”