"Bu yasa, neden TBMM gündemine getirilmedi?"

TBMM Başkanlığı'na soru önergesi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Avrupa Birliği'nin de sistemine uygun olarak sendika yasasının çıkarılması ve sandikal hakların tam olarak hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. Öymen, "Aradan geçen zamana karşın hükümetin bu yasayı TBMM gündemine getirmemesinin sebebi nedir?" diye sordu.

16 Haziran 2009 Salı, 10:52
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Avrupa Birliği'nin de istemine uygun olarak sendika yasasının çıkarılması ve sendikal hakların tam olarak hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek konuyu TBMM gündemine taşıdı.

Öymen, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi verdi.

AB'nin 4 Eylül 2006 tarihli Tarama Raporunda, 'Sosyal Politika ve İstihdam' başlığında müktesebata uyum sağlanması için sendikal hakların tam olarak hayata geçirilmesi ve sendika yasasının çıkarılması ön şart olarak belirttiğini anımsatan Öymen, Bakan Davutoğlu'na, "Aradan geçen zamana karşın hükümetin bu yasayı TBMM gündemine getirmemesinin sebebi nedir?" diye sordu.