Bursa'da çatılar uçtu

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde şiddetli lodos nedeniyle bir evin duvarı yıkıldı. Birçok evin çatısı da zarar gördü.

18 Aralık 2011 Pazar, 08:23
Abone Ol google-news

İl genelinde etkili olan, saatteki hızı 70 kilometreyi bulan lodos, hayatı olumsuz etkiledi. Çok sayıda ev ve iş yerinin çatısı uçarken, onlarca araç zarar gördü. Lodos, Kemerçeşme Mahallesi Toprak Sokak'taki bir evin duvarının yıkılmasına da neden oldu.

Duvardan kopan parçalar, Davut Erber'e ait müstakil evin üzerine düştü. Duvarın çöktüğü sırada yatak odasında olan Erber, güçlükle dışarı çıkmayı başardı.

Büyük bir gürültüyle uyandığını dile getiren Erber, ''Deprem olduğunu zannettim. Hemen kendimi dışarı attım. Evim kullanılamaz hale geldi. Başka kalacak yerim yok. Bu yüzden burada yaşamaya devam edeceğim'' dedi.

 

Meteoroloji uyardı

İstanbul, Bursa, İzmir, Zonguldak ve Edirne'nin de aralarında bulunduğu bazı illerde bugün ve yarın kuvvetli yağışın etkili olabileceği uyarısı yapıldı.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Marmara'nın Güney ve Doğusu, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağış bekleniyor.
Kuvvetli yağış nedeniyle vatandaşların ve ilgililerin muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ile ağaç veya direk devrilmesine karşı dikkatli olmaları istendi.